Podsumowanie tygodnia

Co w tym tygodniu działo się w polskiej i światowej branży internetowej? Czego nie można przegapić? Zapraszamy do podsumowania tygodnia na e-biznes.pl.

Przeglądając wiadomości krajowe z tego tygodnia warto zwrócić uwagę na informację dotyczącą wznowienia publikacji rankingu Top 100 usługodawców hostingowych. Zapowiedzi współpracy z NASK i RIPE przy tworzeniu rankingu dają szanse, że klient korzystający z usług hostingowych będzie miał rzetelny wykaz najprężniejszych graczy na rynku.

Sprawą absolutnie aktualną jest lista bez wątpienia leków refundowanych. W tekście dotyczącym aplikacji mobilnych przedstawiliśmy program Leki refundowane, którego twórcą jest Michał Łukasiewicz. W prosty sposób możemy sprawdzić w telefonie z systemem Android, ile będzie kosztować dany lek po refundacji.

Podsumowanie tygodnia 1Głównym wydarzeniem dotyczącym międzynarodowego internetu jest z pewnością protest czołowych marek branży internetowej, które poprzez „wygaszanie” stron internetowych pragnęły zwrócić uwagę na próby wprowadzenia ustaw SOPA i PIPA w Stanach Zjednoczonych. Tego tematu dotyczą dwa teksty: Wikipedia zgaśnie w proteście przeciwko SOPA oraz Giganci wygaszają strony w odpowiedzi na ustawę SOPA.

Wiele kontrowersji budzi fakt zamknięcia Megaupload. Właścicielom serwisu zajmującego się hostingiem plików, za dystrybucje nielegalnych treści grozi do 50 lat więzienia.

A w ramach “listów z matriksa” proponujemy lekturę fragmentów oficjalnego dziennika Korei Północnej, którego edycja internetowa doczekała się anglojęzycznej wersji.

Zainteresować powinien też pierwszy artykuł w dziale Opinie, traktujący o sytuacji czytnika e-booków we współczesnej polskiej rzeczywistości. Tekst naszego wydawcy, Sylwestra Kozaka, stara się uzmysłowić, że czytniki będą miały dobre chwile wśród polskich użytkowników w 2012 roku. Redaktor naczelny e-biznes.pl, Dawid Zaraziński, pisze zaś o edukacyjnej rewolucji spod znaku (i na warunkach) Apple.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry