Podsumowanie tygodnia

Duże przejęcia na zachodnim i polskim rynku internetowym, targi E3 i Euro 2012. Zapraszamy na podsumowanie tygodnia w e-biznesie.

Podsumowanie tygodnia 1Interesujących się rynkiem mobilnych aplikacji może zainteresować statystyczne ujęcie działalności Windows Mobile Marketplace, która po 20 miesiącach działalności osiągnęła liczbę 100 tys. aplikacji. Jako uzupełnienie informacji o sklepach z programami dla urządzeń mobilnych warto odnotować pojawienie się Facebook App Center.

Niedawna fala przejęć w wykonaniu Facebooka poskutkowała podobnymi krokami w wykonaniu firmy Google, która zainteresowała się platformą Meebo oraz pakietem biurowym Quickoffice.

Na polskim rynku internetowym było w tym tygodniu głośno o przejęciu serwisu Onet.pl przez potentata branży mediów Ringier Axel Springer. Z Onetem związana była też informacja o współpracy tego serwisu z Nokaut.pl.

Tematy dotyczące branży gier, które pojawiły się w tym tygodniu na e-biznes.pl związane były z targami E3. Odnotowaliśmy zaprezentowanie przez firmę Sony interaktywnej książki opartej na przygodach Harry’ego Pottera. Również na targach E3 miała miejsce premiera nowego kontrolera do konsoli Nintendo WiiU.

W związku z rozpoczynającym się dziś turniejem Euro 2012 proponujemy na koniec tekst Miłosza Woźniaka z firmy SEMtec, który przedstawił na naszych łamach analizę treści dotyczącej Euro w wynikach wyszukiwarki Google.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top