Podsumowanie tygodnia

Duże przejęcia na zachodnim i polskim rynku internetowym, targi E3 i Euro 2012. Zapraszamy na podsumowanie tygodnia w e-biznesie.

Podsumowanie tygodnia 1Interesujących się rynkiem mobilnych aplikacji może zainteresować statystyczne ujęcie działalności Windows Mobile Marketplace, która po 20 miesiącach działalności osiągnęła liczbę 100 tys. aplikacji. Jako uzupełnienie informacji o sklepach z programami dla urządzeń mobilnych warto odnotować pojawienie się Facebook App Center.

Niedawna fala przejęć w wykonaniu Facebooka poskutkowała podobnymi krokami w wykonaniu firmy Google, która zainteresowała się platformą Meebo oraz pakietem biurowym Quickoffice.

Na polskim rynku internetowym było w tym tygodniu głośno o przejęciu serwisu Onet.pl przez potentata branży mediów Ringier Axel Springer. Z Onetem związana była też informacja o współpracy tego serwisu z Nokaut.pl.

Tematy dotyczące branży gier, które pojawiły się w tym tygodniu na e-biznes.pl związane były z targami E3. Odnotowaliśmy zaprezentowanie przez firmę Sony interaktywnej książki opartej na przygodach Harry’ego Pottera. Również na targach E3 miała miejsce premiera nowego kontrolera do konsoli Nintendo WiiU.

W związku z rozpoczynającym się dziś turniejem Euro 2012 proponujemy na koniec tekst Miłosza Woźniaka z firmy SEMtec, który przedstawił na naszych łamach analizę treści dotyczącej Euro w wynikach wyszukiwarki Google.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry