Podsumowanie tygodnia

Opublikowano: 3 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Jak co tydzień zapraszamy na krótkie podsumowanie najważniejszych informacji, które pojawiły się w naszym serwisie w czasie ostatniego tygodnia. Czego nie można przegapić?

Podsumowanie tygodnia 1Tematem numer jeden jest oczywiście Facebook, który złożył dokumenty niezbędne do wejścia na giełdę. Warto tekst przeczytać bo pojawia się w nim szereg bardzo interesujących danych np. w 2011 roku serwis osiągnął 1 mld dolarów dochodów netto i ma teraz 845 mln użytkowników na całym świecie, którzy zawiązali łącznie około 100 mld przyjaźni.

Na polskim rynku też ciekawie: Wirtualna Polska została odświeżona, Gadu-Gadu zmienia się w GG, a baza tytułów Virtualo na Kindle’a wynosi już ponad pół tysiąca. Polecamy też lekturę raportu Kryształów Symetrii – obecna edycja poświęcona jest procesowi logowania w 10 największych polskich bankach.

Zapraszamy również do lektury tekstów z działu Opinie. Sylwester Kozak pisze o trudnej współpracy polskich firm internetowych z Google, a Dawid Zaraziński o polskim startupie Wisdio, który idzie na wojnę i ma pomysł na odświeżenie kategorii serwisów QA.

Na deser przejrzeć można naszą kolekcję najbardziej kreatywnych CV oraz przekonać się, że tweety wysłać można także alfabetem Morse’a.

Dawid ZarazińskiPodsumowanie tygodnia

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.