Podsumowanie tygodnia

Piątek – czas więc na podsumowanie tygodnia. Tematem przewodnim były informacje ze styku telewizji i internetu. Zapraszamy do przejrzenia naszych propozycji.

Podsumowanie tygodnia 1Na styku tradycyjnych mediów i internetu przedstawiliśmy dwa ciekawe zdarzenia. Pierwszym jest uruchomienie przez Tomasza Lisa serwisu naTemat.pl. Tym krokiem znany polski dziennikarz przeszedł z ofertą dziennikarską bezpośrednio z mediów tradycyjnych do sieci. Dodatkowo Dawid Zaraziński w dziale Opinie opisuje na bieżąco wrażenia z pierwszych chwil istnienia serwisu Tomasza Lisa. Proponujemy również coś „lżejszego” z tematyki około medialnej, czyli tekst Sylwestra Kozaka opisujący próbę konfrontacji Jarosława Kuźniara (TVN 24) z internautami.

Ciekawą informacją związaną z telewizją i internetem, tym razem ze Stanów Zjednoczonych, jest powstanie projektu Seana „Diddy” Combsa, znanego amerykańskiego muzyka. Postanowił on uruchomić kanał telewizyjny Revolt TV, ściśle zintegrowany z serwisami społecznościowymi.

Reklama to potężne źródło dochodów dla całego rynku internetowego. W tekście „Rosja: więcej pieniędzy na reklamę w internecie niż w prasie” zasygnowaliśmy pojawiający się w branży reklamowej trend przeznaczania coraz większej ilości pieniędzy na reklamę w wirtualnych mediach, tym razem na przykładzie Rosji.

Ciekawym wydarzeniem z branży oprogramowania dla smartfonów jest z pewnością informacja z firmy Canonical, która poinformowała o pełnym zintegrowaniu dwóch systemów: Androida i Ubuntu. Możliwe, że następna generacja smartfonów będzie już dwusystemowa.

Na koniec propozycja dla osób korzystających z przeglądarki Internet Explorer 9. Jeśli myślicie, że Wasze poczynania w sieci nie są rejestrowane przez innych to spojrzyjcie na artykuł o omijaniu przez firmę Google ustawień w IE9 w celu pobrania informacji o ruchu w sieci.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry