Polacy mało wiedzą o przestępstwach komputerowych

Opublikowano: 14 czerwca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Jak wynika z raportu MBM Ontrack – firmy specjalizującej się w dostarczaniu dowodów przestępstw komputerowych, odzyskiwaniu i kasowaniu danych Polacy nie mają wystarczającej wiedzy na temat przestępstw elektronicznych.

Jednak zdaniem ekspertów MBM Ontrack przestępcy, których narzędziem jest komputer powinni czuć się coraz mniej bezpiecznie. Najwięcej przestępstw komputerowych popełniają zwalniani pracownicy. Zwykle kasują dane firmowe lub przekazują je konkurencji. Najwięcej dowodów można znaleźć w korespondencji elektronicznej. Większość dowodów zapisywana jest na dyskach twardych komputerów.Raport został opracowany na bazie danych firmy KrollOntrack – największej na świecie firmy zajmującej się dostarczaniem dowodów elektronicznych, jej polskiego przedstawiciela – MBM Ontrack oraz danych Komendy Głównej Policji.

http://www.mbmontrack.pl/

Sylwester KozakPolacy mało wiedzą o przestępstwach komputerowych

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.