Polacy na podium SIMagine 2004

Opublikowano: 24 marca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Firma Centrum Technologii Mobilnych Mobiltek zajęła drugie miejsce w ogólnoświatowym konkursie SIMagine 2004, który rozstrzygnięty został podczas targów 3GSM World Congress w Cannes. Mobiltek jako jedyny zespół z Polski zakwalifikował się do ścisłego finału i wyprzedził ponad 100 zespołów z całego świata. Krakowska firma otrzymała Srebrną Nagrodę za rozwiązanie o nazwie Voice Messaging System (VMS).

VMS jest aplikacją typu STK, umożliwiającą użytkownikom GSM przesyłanie pomiędzy sobą wiadomości głosowych w sposób tak samo nieskomplikowany jak korzystanie z SMSów. Użytkownik korzysta z systemu poprzez menu dostępne w telefonie. Aplikacja posadowiona jest na karcie SIM i wykorzystuje typowe funkcje aparatu, dzięki czemu może działać właściwie w każdym telefonie komórkowym. Voice Messaging System jest szczególnie atrakcyjny dla użytkowników GSM z krajów, w których powszechnie korzysta się z alfabetów niełacińskich, w związku z czym nagranie wiadomości głosowej jest dużo szybsze i łatwiejsze niż pisanie SMS. Potencjalną grupą docelową dla VMS są również osoby, które nie radzą sobie z pisaniem tekstów na niewielkiej klawiaturze telefonu.

„To rozwiązanie jest oparte na prostym pomyśle, który – poprzez intuicyjną aplikację na karcie SIM telefonu – doda nowy wymiar istniejącym systemom mobilnej poczty głosowej i zapewni lepsze doświadczenia użytkownikom” – skomentowała wygraną Mobilteku Emma Wright, członek konkursowego jury i Product Manager w firmie Orange.

Nagroda w konkursie SIMagine podczas 3GSM World Congress daje Mobiltekowi szansę na zajęcie liczącej się pozycji w elitarnym gronie dostawców rozwiązań dla międzynarodowych operatorów sieci GSM. Demonstracyjna wersja systemu VMS już podczas targów 3GSM spotykała się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony mediów, jak i przedstawicieli operatorów.

Obecnie Mobiltek prowadzi rozmowy z jednym z krajowych operatorów na temat pilotażowego wdrożenia rozwiązania w Polsce. Trwają też negocjacje mające na celu określenie warunków wyłączności poszczególnych operatorów międzynarodowych w różnych częściach świata.

http://www.moblitek.pl

Sylwester KozakPolacy na podium SIMagine 2004

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.