Polacy w finale SIMagine 2004

Opublikowano: 17 lutego 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Krakowska firma, Centrum Technologii Mobilnych Mobiltek Sp. z o.o. , zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki prestiżowego, światowego konkursu SIMagine 2004. Autorska aplikacja STK (posadowiona na karcie SIM telefonu) Mobilteku pod nazwą Voice Messaging System (VMS) jest jedynym polskim rozwiązaniem, które weszło do ścisłego finału konkursu.

– „Nominacja do finału SIMagine to dla nas potwierdzenie zaawansowania technologicznego i najwyższej jakości rozwiązań, które dostarczamy naszym klientom oraz usług świadczonych przez spółkę” – skomentował wyróżnienie Krzysztof Cetnarowski, Prezes Zarzadu Mobiltek. – „Już sam udział w konkursie i związanych z nim szkoleniach daje Mobiltekowi ogromną szansę zaistnienia na światowym rynku dostawców aplikacji STK dla operatorów sieci GSM i – w przyszłości – UMTS. Teraz z niecierpliwością oczekiwać będziemy na finałową galę, w trakcie której zostanie ogłoszony werdykt jury.”

Od 23 do 27 lutego br. zespół pracowników Mobilteku, którzy zaprojektowali i wykonali wyróżnione nominacją rozwiązanie, prezentować je będzie na Światowym Kongresie GSM („GSM World Congress 2004”) w Cannes we Francji. 24 lutego wszystkie zespoły zakwalifikowane do finału dokonają 15-20 minutowych prezentacji swoich rozwiązań jury konkursowemu. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 25 lutego podczas wielkiej gali SIMagine 2004.

Voice Messaging System (VMS) to projekt nowej usługi komunikacyjnej, umożliwiającej przekazywanie wiadomości głosowych pomiędzy użytkownikami telefonów komórkowych w sposób tak samo łatwy, jak przesyłanie wiadomości SMS. „VMS wykorzystuje, posiadane przez każdego operatora sieci komórkowej, elementy systemów Interactive Voice Response i poczty głosowej” – przedstawia zalety projektu Maciej Langman, szef zespołu tworzącego rozwiązanie i Członek Zarządu Mobiltek. – „Zaletą VMS jest to, że może działać na każdym telefonie komórkowym. Aplikacja umieszczona jest w karcie SIM i wykorzystuje typowe funkcje aparatu a użytkownik korzysta z systemu poprzez menu w swoim telefonie. Taka właśnie demonstracyjna aplikacja prezentowana będzie przez nas w Cannes.”

SIMagine 2004 Worldwide GSM & Java Cards developer contest to organizowany już po raz piąty konkurs, którego celem jest rozwój nowych, innowacyjnych i praktycznych aplikacji GSM Java, które mogą być wykorzystywane na kartach SIM telefonów komórkowych. Organizatorem konkursu jest firma Schlumberger Syst”mes S.A. (Axalto) we współpracy Sun Microsystems, Inc. oraz Samsung Semiconductors. Zgłoszone do konkursu rozwiązania ocenia międzynarodowe jury złożone m.in. z dziennikarzy, przedstawicieli The European Telecommunications Standards Institute, operatorów sieci GSM oraz producentów telefonów komórkowych. Prace oceniane są pod kątem innowacyjności, potencjału marketingowego, przyjazności dla użytkownika, zwięzłości kodu, bezpieczeństwa, łatwości wprowadzenia na rynek, itp.

http://www.mobiltek.pl

Sylwester KozakPolacy w finale SIMagine 2004

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.