Polak na urlopie: z kim się bawi, a za kim nie przepada?

Opublikowano: 23 lipca 2009. Kategoria: Rynek. Tagi:

Na urlopie za granicą Polak spotyka przedstawicieli innych nacji, tak samo jak on spragnionych słońca i rozrywek. Okazuje się, że wypoczywając w hotelu, najbardziej lubi towarzystwo Hiszpanów, za to denerwują go Rosjanie – tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego na portalu turystycznym HolidayCheck.pl.

Hotelowa rzeczywistość – basen, bar, kolorowe drinki i nocne imprezy – sprzyjają bujnemu życiu towarzyskiemu. Urlopowicze zdradzili portalowi HolidayCheck.pl, czyje towarzystwo podczas wypoczynku za granicą jest dla nich miłe, a czyje niekoniecznie. Na stwierdzenie „Na urlopie w hotelu za granicą najbardziej lubię towarzystwo…” najwięcej osób, bo prawie 35% wskazało Hiszpanów. Polakom (a zwłaszcza Polkom) podoba się południowy temperament, żywiołowość i otwartość turystów pochodzących z kraju corridy. Na drugim miejscu, ale daleko za Hiszpanami, znaleźli się Rosjanie – wymieniło ich 13% ankietowanych. W końcu kto lepiej nas zrozumie niż drugi Słowianin? 11% respondentów najmilej czuje się w towarzystwie Anglików, z którymi można np. poćwiczyć swoje umiejętności językowe. 8% internautów jest najbardziej zadowolona, gdy ich sąsiadami w hotelu są Niemcy. Warto podkreślić, że dla jednej trzeciej ankietowanych nie ma żadnego znaczenia, z jakiego kraju są inni turyści, którzy razem z nami spędzają wakacje.

Portal HolidayCheck.pl zapytał Polaków także, czyje towarzystwo na urlopie w hotelu denerwuje ich najbardziej. W dużej mierze na nasze opinie nakładają się stereotypy dotyczące innych nacji. Najliczniejsza grupa internautów- 40% – wymieniła Rosjan. Narzekamy często, że nasi wschodni sąsiedzi są za głośni i za dużo piją. Paradoksalnie, ganimy innych za to, za co sami jesteśmy krytykowani za granicą. Stereotyp pijanego Polaka wciąż jest przecież żywy. 30% respondentów denerwują urlopowicze z Niemiec. Użytkownicy HolidayCheck piszą np. że Niemcy bywają „nadgorliwi”; tj. „zbyt rano wstają, pędzą na plażę i zajmują wszystkie leżaki”. Trzecią pozycję w kategorii najbardziej denerwujących turystów zajęli Anglicy. „Zachowują się jak chuliganie na stadionie piłkarskim”, ” głośni i agresywni”, ” cały czas ganiają za kobietami” – krytykują polscy internauci na platformie HolidayCheck. Tylko 1% osób denerwują Hiszpanie. Dla 15% ankietowanych nie ma natomiast znaczenia, z jakiego kraju pochodzą hotelowi sąsiedzi.

W sondażu online przeprowadzonym w lipcu b.r. wzięło udział prawie 1500 osób.

www.holidaycheck.pl

Hanna LaskowskaPolak na urlopie: z kim się bawi, a za kim nie przepada?

Podziel się!

O autorze

hania