Polscy przedsiębiorcy o outsourcingu

W dniach 2-30 kwietnia 2002 roku we współpracy z serwisem internetowym BiznesNet firma przeprowadziła badanie ankietowe pod hasłem “Outsourcing administracyjny w nowoczesnej firmie” .

W sondażu wzięło udział 307 badanych, reprezentujących głównie branże aktywnie korzystające z internetu czyli: informatykę, Internet, usługi i IT.

Patronat nad badaniem objęli: Panorama Firm (PF.pl), BiznesPartner.pl oraz Elfin.pl.

Odpowiedzi respondentów ujawniły duże zainteresowanie korzystaniem z outsourcingu przez rodzimych przedsiębiorców. Okazało się, że ta forma współpracy jest stosowana przez 68% respondentów. Do najczęściej zlecanych na zewnątrz funkcji należą: obsługa prawna (41%), księgowość i rachunkowość (32%) oraz IT (32%).

Postrzeganie “outsourcingu w nowoczesnej firmie” jest jak najbardziej pozytywne. Polscy przedsiębiorcy korzystający z tej formy współpracy doskonale zdają sobie sprawę z wad i zalet takiego rozwiązania.

Za najważniejsze korzyści outsourcingu respondenci uznali możliwość koncentracji na podstawowej działalności firmy (71%) i obniżenie kosztów działalności (45%).

Głównym mankamentem współpracy na zasadach outsourcingu jest w opinii badanych zmniejszenie kontroli nad prowadzoną działalnością (55%). Dużo mniejsze obawy (20%) budzi wizja wzrostu kosztów.

Prawie 90% badanych widzi zastosowanie outsourcingu w swojej firmie – wynik ten wskazuje na dobre perspektywy dalszego rozwoju tego sektora na polskim rynku.

http://www.lakron.pl
http://www.biznesnet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry