Polska wersja pakietu biurowego OpenOffice 2.3

Firma Top7 udostępniła polską edycję pakietu biurowego OpenOffice 2.3. Zarówno Program jak i system pomocy OpenOfficeT7 2.3 jest w polskiej wersji językowej, oraz zawiera wbudowany polski słownik.
Dodatkowo wprowadzone zostały modyfikacje dostosowujące program do wymagań polskich użytkowników. W pakiecie dostępny jest zestaw szablonów dokumentów kadrowych do wykorzystania w firmie. Na stronie www.openzone.pl można pobrać plik instalacyjny programu oraz skorzystać ze wsparcia technicznego.

W nowej wersji wprowadzono wiele zmian przyspieszających działanie programu, poprawiających komfort użytkowania pakietu oraz eksport dokumentów do innych formatów.

Przykładem może być nowy moduł Chart, odpowiedzialny za tworzenie wykresów, zaopatrzony w przyjazny kreator wykresów. Domyślna paleta kolorów rozszerzona została o kolory dostępne w module Chart. W menu Plik dodano opcję Podgląd w przeglądarce internetowej pozwalający zobaczyć jaki będzie wygląd dokumentu na stronie www. Zastosowano odrębną konfigurację dla formularzy i raportów bazy danych. W module sprawdzania pisowni dodano sprawdzanie wyrazów jednoliterowych. Dodano też zabezpieczenie przed przypadkowym otwieraniem hiperłączy, klikając na hiperłącze musimy wcisnąć jednocześnie klawisz Ctrl. Ładowanie lub blokowanie ładowania ustawień drukarki razem z dokumentem.

Pełna lista zmian w wersji angielskojęzycznej dostępna jest na stronie openoffice.org: http://development.openoffice.org/releases/2.3.0.html

www.openzone.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top