Polska Żegluga Bałtycka wdraża ERP

MacroSoft Gdańsk wdraża zintegrowany system SKID w Polskiej Żegludze Bałtyckiej S.A. Armator wybrał najnowsze oprogramowanie MacroSoftu w wersji SKID AS (ApplicationSERVER). Trójwarstwowa konfiguracja systemu pozwala na łatwe połączenie wszystkich podmiotów gospodarczych należących do armatora. Wdrożenie w Polskiej Żegludze Bałtyckiej obejmie 50 stanowisk roboczych.

Polska Żegluga Bałtycka S.A. rozpoczęła wdrożenie zintegrowanego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem. Oprogramowanie MacroSoftu zastąpi wcześniej użytkowany przez PŻB system firmy Prokom. Nowe aplikacje mają umożliwić lepszą kontrolę kosztów i usprawnić przepływ informacji w całym przedsiębiorstwie. Instalacja obejmie wszystkie moduły pakietu SKID w obszarach: finansów, kadr i płac, zarządzania zapasami i magazynami, oraz controllingu. Oprogramowanie zostanie przygotowane do obsługi Polskiej Żeglugi Bałtyckiej wraz siedmioma spółkami zależnymi.

Wdrażane rozwiązanie ma zapewnić niezakłócone funkcjonowanie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej w momencie otwarcia europejskiego rynku. Z tego względu najistotniejsza część prac wdrożeniowych dotycząca obszaru finansów będzie zakończona do 25 kwietnia. Modyfikacje obejmą moduł finansowo-księgowy FIKS oraz magazynowy MAGFAKT. MacroSoft dostosuje aplikacje do zmian wynikających z Ustawy o VAT oraz obsługi wielowalutowych operacji finansowych. Moduł finansowo-księgowy zostanie przygotowany do wymiany informacji z systemem bookingowym oraz oprogramowaniem gastronomicznym zainstalowanym na należących do armatora statkach.

Do końca kwietnia MacroSoft przewiduje zakończenie wszystkich prace w pozostałych obszarach funkcjonalnych i rozpoczęcie wdrażania narzędzi controllingowych INFOMEN.

http://www.macrosoft.pl

Wpisy promowane

  • Porady z remontu mieszkania
    Każde mieszkanie od czasu do czasu wymaga remontu. Taki remont to oczywiście mnóstwo ciężkiej pracy i ogromne koszta, jednak efekty ...
  • Transfer Cyfrowy DTF – cyfrowe nadruki
    Rynek koszulek z nadrukiem przeżywa prawdziwy rozkwit. Z jednej strony bardzo uniwersalne zastosowanie koszulek sprawia, że możemy z powodzeniem wykorzystać ...

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry