Polskie MŚP na 'dostatecznie' z informatyki

Opublikowano: 5 grudnia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Zdecydowana większość polskich małych i średnich firm – około 91% – posiada już komputery. Odsetek ten odpowiada około 82 000 przedsiębiorstw w całej badanej przez PMR zbiorowości (90 tysięcy firm). Około 35% ankietowanych przedsiębiorstw (czyli ogółem około 32 000 firm) planuje też w ciągu najbliższego roku zakup przynajmniej jednego komputera.

Kupować komputery będą jednak głównie firmy większe, i to te dysponujące już sprzętem komputerowym. Raczej nie należy się spodziewać rychłego zniknięcia grupy przedsiębiorstw nieużywających sprzętu komputerowego, obecnie liczącej około 8000 podmiotów. Nawet za rok takich firm pozostanie prawdopodobnie jeszcze pięć do sześciu tysięcy – twierdzi Wojciech Szajnert, autor badania. Przedsiębiorstwa należące do tej grupy to przede wszystkim firmy małe i mające siedziby w niewielkich miejscowościach, które jak dotąd radziły sobie zupełnie dobrze bez komputerów i dlatego nie widzą potrzeby, aby je akurat teraz kupować. Sytuację zmienić mogłaby dopiero wyraźna poprawa koniunktury gospodarczej – wtedy zakup komputera nie byłby dla nich zbyt dużym obciążeniem – kończy analityk PMR.

Raport do pobrania w dziale Download.

Sylwester KozakPolskie MŚP na 'dostatecznie' z informatyki

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.