Ponad 300.000 zarejestrowanych użytkowników na JakLeci.pl

W ciągu roku do JakLeci.pl – portalu społeczności lokalnych – dołączyło ponad 300 tysięcy użytkowników. Internauci mają do swojej dyspozycji funkcjonalności typowo lokalne (m.in. listę i zdjęcia miast, miejscowości, dzielnic oraz osiedli z całej Polski), umożliwiające komunikację (wbudowane: czat, forum, poczta, komunikator), a także zapewniające rozrywkę (m.in. gry online).

JakLeci.pl to bezpłatna platforma umożliwiająca kontakt z osobami z tego samego miasta, miejscowości, dzielnicy oraz osiedla. Największą zaletą z rejestracji w JakLeci.pl jest możliwość poznania swoich sąsiadów z okolicy. Serwis oferuje użytkownikowi wiele mechanizmów wspomagających tworzenie i animowanie społeczności lokalnych (m.in. zdjęcia z okolicy, fora dyskusyjne, grupy zainteresowań, wiadomości o lokalnych wydarzeniach (imprezach, premierach itp.) oraz budowanie grup osób o podobnych zainteresowaniach. Niespotykaną w innych serwisach funkcją jest możliwość wyszukiwania swoich sąsiadów na mapie z opcją szybkiego kontaktu z nimi. Dedykowane dla społeczności lokalnych strony miast, miejscowości i osiedli dają użytkownikom możliwość przeglądania ponad 43000 zdjęć tych okolic (spośród prawie 1 miliona wszystkich dodanych zdjęć dostępnych na portalu).

„W ciągu roku udało nam się zbudować spójną platformę ze wszystkimi elementami, które spotykane są w największych portalach społecznościowych.” – mówi Wojciech Wietecha, założyciel portalu. „Nie chcemy jednak iść z prądem wyznaczanym przez „dużych” graczy – sami tworzymy rozwiązania, których jeszcze nikt nie miał wcześniej w Polsce, na przykład wbudowany komunikator. Osiągnięcie 300 000 zarejestrowanych użytkowników to dla nas spory sukces, który motywuje nas do pracy. W planach mamy kolejne funkcjonalności – tym razem nastawione bardzo mocno na obszar lokalności.” – dodaje Wietecha.

Użytkownicy portalu JakLeci.pl bardzo aktywnie włączają się w jego rozwój, zgłaszając swoje potrzeby i sugestie odnośnie zmian. Jak utrzymują twórcy  portal jako pierwszy w Polsce wprowadził tzw. pinezkowanie zdjęć, czyli zaznaczanie na wgranych fotografiach konkretnych osób i wiązanie ich z profilami znajomych, czy też rozbudowane grupy zainteresowań. Wśród innowacyjnych narzędzi proponowanych przez JakLeci.pl wymienić należy także kompleksowe rozwiązania komunikacyjne, m.in. wbudowany komunikator, istniejący od początku działania serwisu.

Oprócz tego, portal JakLeci.pl udostępnia internautom m.in. takie funkcje, jak: bezpłatny podgląd osób odwiedzających dany profil, tworzenie galerii zdjęć bez ograniczeń objętościowych i bez dodatkowych opłat, umieszczanie filmów YouTube oraz zakładanie blogów.

Portal JakLeci.pl powstał w czerwcu 2008 roku. Jego założycielem jest 32-letni Wojciech Wietecha, mieszkający obecnie w USA. Pomysłodawca JakLeci.pl ukończył studia informatyczne w Chicago. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów internetowych, przez ostatnie 6 lat pełnił rolę Dyrektora Rozwoju Oprogramowania w firmie internetowej PeopleFilter Technology. W 2008 r. w portal JakLeci.pl zainwestował fundusz zalążkowy Business Angel Seedfund. Portal miesięcznie odwiedza ok. 240000 użytkowników, a liczba odsłon portalu sięga 10.000.000.

http://jakleci.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top