Ponad 450 pojęć i 250 porad dla właścicieli stron WWW

Opublikowano: 7 stycznia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Web.Reporter.pl w swoim serwisie doradczym udostępnia już ponad 250 porad i wskazówek dla właścicieli serwisów WWW oraz webmasterów. Od nowego roku zawartość poradnika została dodatkowo wzbogacona o encyklopedię pojęć dotyczących Internetu, na którą już składa się ponad 450 haseł z wyjaśnieniami.

Przez dwa i pół miesiąca działania serwisu doradczego, średnio co miesiąc pojawiało się w nim 100 nowych porad. Zgromadzona wiedza dotyczy tworzenia stron WWW, programowania w językach HTML, CSS, PHP, JavaScript, Perl, posługiwania się programami i bazami danych MySQL, Postges, Flash, Apache, a także systemem operacyjnym Linux czy wyszukiwarkami internetowymi.

Nie brakuje również luźnych tematów, które związane są z tworzeniem stron WWW, a więc dziennikarstwa internetowego, zarządzania witryną, posługiwania się pocztą elektroniczną czy tworzenia grafiki. Całość uzupełnia dokumentacja protokołów i standardów sieciowych.

Obszerna encyklopedia pozwala szybko zorientować się co znaczą fachowe pojęcia i skróty stosowane w branży. Obecnie tworzona jest część poświęcona rozszerzeniom plików, a także ludziom tworzącym polski i światowy Internet.

– To typowy serwis doradczy typu „Jak to zrobić”. Wiele porad i rozwiązań ma charakter unikatowy, a wykupienie abonamentu nie tylko pozwala korzystać z wszystkich porad, ale upoważnia użytkowników do bezpłatnych konsultacji udzielanych przez autorów tekstów, więc mogą liczyć na fachowe i wyczerpujące odpowiedzi. – mówi Dariusz Majgier, wydawca serwisu.

Wśród wielu porad można przeczytać m.in. „Jak zainstalować i uruchomić serwer FTP pod Windows””, „Jak przechowywać pocztę elektroniczną i zarządzać dużą ilością listów””, „Jak poprawić pozycję strony w wyszukiwarkach i w jaki sposób wykorzystać webpositiong””, „Jak tworzyć dokumenty PDF z polskimi znakami i konwertować pliki TXT na PDF”” czy też „Jak zrobić padający śnieg na stronie WWW lub inne spadające elementy, np. liście””.

Poradnik przeznaczony jest głównie dla webmasterów, webdeveloperów i właścicieli stron WWW. Użytkownicy serwisu mogą przysyłać opisy problemów, które chcieliby rozwiązać. Jeżeli tylko redakcja będzie w stanie udzielić wyczerpującej odpowiedzi otrzymają oni odnośnik do strony z gotowym rozwiązaniem.

Serwis pozbawiony jest reklam i bannerów, dzięki czemu czas pobierania stron z poradami jest minimalny. Szata graficzna i nawigacja również zapewniają wygodę i szybkie poruszanie się po stronach z artykułami.

http://web.reporter.pl/porady/

Sylwester KozakPonad 450 pojęć i 250 porad dla właścicieli stron WWW

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.