Ponad 500.000 chętnych na domeny .asia

Serwis Domeny.pl informuje, że zakończył się trwający od 20 lutego ważny etap składania wniosków na domeny .asia (Landrush). W sumie na azjatyckie adresy jest, aż lub tylko, 505.000 zgłoszeń.
Na 45.697 nazw domen złożono więcej niż jeden wniosek. Dlatego nazwy te są wystawione na specjalnej aukcji domen .asia. Największym zainteresowaniem cieszyła się domena buy.asia (ponad 400 wniosków). W gronie najpopularniejszych adresów znalazły się także: hot.asia, gold.asia, fun.asia, girl.asia. W początkowej fazie rejestracji (Sunrise), rekordy popularności bił oczywiście adres „sex.asia”.

– Pół miliona chętnych na .asia to dużo i mało zarazem. Biorąc pod uwagę zasięg tylko krajów azjatyckich, ponad 4 mld ludzi, liczyliśmy na cyfrę przekraczającą milion. Myślę jednak, że wiele wyjaśni się w pierwszych dniach otwartej rejestracji, podobnie jak w przypadku domen .eu – mówi Marcin Majerek z serwisu Domeny.pl. Otwarta rejestracja domen .asia rozpocznie się 26 marca br.

Pojawienie się domeny .asia i zainteresowanie nią, było z pewnością podyktowane sukcesem domeny Unii Europejskiej – .eu (2.8 mln rejestracji). Wielu ekspertów już dawno ogłosiło triumf azjatyckiej domeny. Tym bardziej, że słowo „asia” jest jednym z popularniejszych w Internecie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top