Poobserwuj przed wyborami

Do przyspieszonych wyborów prezydenckich zostało niespełna 40 dni. Przez ten czas możemy dobrze poznać niektórych kandydatów, którzy odważyli się wykorzystać mikroblogi w swojej kampanii.

Już siedmiu z dziesięciu kandydatów na Prezydenta RP rozpoczęło aktywność w serwisie mikroblogowym Blip.pl. Wśród społeczności znajdziemy Bronisława Komorowskiego, pełniącego obecnie obowiązki głowy Państwa. Na profilu Marszałka Sejmu opublikowane zostały pierwsze wpisy, a wśród nich zapowiedź uruchomienia oficjalnej strony kandydata na prezydenta.

Wyborcy mogą także obserwować Andrzeja Olechowskiego. Prowadzi on swojego blipa od stycznia br. Obserwuje go blisko 150 osób. Sam Andrzej Olechowski obserwuje m.in. Lecha Wałęsę. Od dłuższego czasu, jeszcze zanim podjął decyzję o kandydowaniu, swój profil na Blipie prowadzi Grzegorz Napieralski, szef SLD. To na Blipie kandydat Lewicy zaproponował internautom przejście na „Ty”.

W 160 znakach (tyle max zawiera jeden wpis na Blipie) próbuje swoich sił także wicepremier Waldemar Pawlak. W jednym z najnowszych wpisów zamieszcza swoją opinię na temat… iPada. Na Blipie znajdziemy także oficjalne profile kandydatów na Prezydenta RP: Marka Jurka, Bogusława Ziętka i Kornela Morawieckiego. Marek Jurek nawiązuje bezpośrednie rozmowy z internautami, co ciekawe obserwuje jedynie swoich konkurentów: Andrzeja Olechowskiego, Bronisława Komorowskiego i Waldemara Pawlaka.

Oto adresy do profili kandydatów na Prezydenta RP na Blipie:

Bronisław Komorowski http://komorowski.blip.pl
Andrzej Olechowski http://glosnaolechowskiego.blip.pl
Grzegorz Napieralski http://napieralski.blip.pl
Waldemar Pawlak http://waldemarpawlak.blip.pl
Marek Jurek http://marekjurekblip.blip.pl
Bogusław Ziętek http://boguslawzietek.blip.pl
Kornel Morawiecki http://kornelmorawiecki.blip.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry