Posłowie online- źle, ale lepiej

Opublikowano: 8 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Piątego kwietnia br. Internet Obywatelski zakończył drugą edycję akcji Poseł on-line. Podobnie jak pierwsza, przeprowadzona w marcu 2002 r., polegała ona na rozesłaniu listów elektronicznych do wszystkich 460 posłów. Pierwsze listy wysłane zostały 15 marca 2003 r., drugie listy 26 marca. Na odpowiedzi czekano tym razem aż do 5 kwietnia – a więc dłużej, niż rok temu, bo aż 3 tygodnie.

Podczas ubiegłorocznej akcji w marcu 2002 r. łącznie na oba listy otrzymano tylko 61 odpowiedzi – formę kontaktu elektronicznego potraktowało wtedy poważnie tylko 13,3 proc posłów na Sejm

Druga akcja pokazała pewną zmianę w korzystaniu przez posłów z Internetu jako środka łączności z obywatelami. Obecnie otrzymano łącznie ponad dwa razy więcej odpowiedzi, niż rok temu: 157. Oznacza to, że odpowiedziało 34,1 proc. posłów na Sejm.

Warto zauważyć, że 79 odpowiedzi (ponad 50 proc.) otrzymano w ciągu pierwszych trzech dni po wysyłce pierwszego listu. Drugi szczyt odnotowano 2 dni po wysłaniu listu przypominającego o akcji (24 odpowiedzi).

http://www.egov.pl/posel2003/

Sylwester KozakPosłowie online- źle, ale lepiej

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.