Poważna awaria w Onecie usunięta

Opublikowano: 30 stycznia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Wczoraj miała miejsce poważna awaria poczty elektronicznej w portalu Onet.pl. Dostępu do swoich skrzynek nie mieli użytkownicy poczty bezpłatnej i części płatnych kont pocztowych. Problem również dotyczył serwisów wymagających logowania (np. czat).

Jak poinformował Paweł Respondek, PR Manager Onet.pl „Była to pierwsza w kilkuletniej historii portalu poważna awaria sprzętowa, ludzie z serwisu gwarancyjnego producenta serwerów pracowali bez przerwy całą ostatnią noc.”

„Przyczyna uszkodzenia jest właśnie ustalana, usunięcie awarii technicznej trwało długo, gdyż serwery pocztowe, pracujące pod tak wielkimi obciążeniami, są urządzeniami unikalnymi i należą do jednych z największych w Europie. Problem sprowadził się tylko do awarii technicznej, nie miał nic wspólnego z wadą oprogramowania czy atakiem hakerskim.” – dodaje.

http://www.onet.pl

Sylwester KozakPoważna awaria w Onecie usunięta

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.