Powstał punkt monitoringu usług internetowych

W Krakowie powstał pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej, a 19 na świecie punkt globalnego monitoringu usług internetowych – WatchMouse.

Wprowadzenie Polski do systemu WatchMouse możliwe było dzięki podpisaniu umowy między krakowską spółką Domeny.pl a holenderską firmą WatchMouse. – Straty firm w Europie z powodu awarii serwerów, serwisów i innych usług internetowych szacuje się na ponad 5 miliardów Euro rocznie. W Polsce są to dziesiątki milionów złotych. Zdecydowanie boleśniejsza jest jednak utrata zaufania klientów – przekonuje Arkadiusz Szczurowski, prezes Domeny.pl.

WatchMouse to system całodobowego monitoringu wybranych serwerów (ftp, e-mail, www)

i innych usług internetowych znajdujących się w każdym zakątku świata. Analiza ich pracy może być dokonywana nawet do 9 tys. razy w miesiącu nawet co 5 minut. Działanie systemu WatchMouse opiera się na pracy 19 ‘punktów kontrolnych’ (serwerów kontrolujących) zlokalizowanych w 14 krajach. Jeden z nich o określonej porze dokonuje analizy działania wybranego serwera lub serwisu www i jeśli wykryje błędy, funkcje kontroli przekazywane są do kolejnego ‘punktu kontrolnego’ w innej części świata. Potwierdzenie błędu w drugiej analizie, generuje ostrzeżenie, które zostaje wysłane do administratora za pośrednictwem wiadomości e-mail, SMS-a lub na ICQ.

System WatchMouse na życzenie klienta tworzy raporty dzienne, tygodniowe lub miesięczne informujące o pracy i wydajności serwerów lub serwisów. Raporty mogą być podstawą analizy dla działów informatycznych, a także ważnym dokumentem dla potencjalnych klientów firmy. – Opisywany system nie wymaga od firm instalowania dodatkowego oprogramowania czy sprzętu. Nie eliminuje też działów IT. Daje natomiast gwarancję, że czas bezawaryjnej pracy serwerów i usług www znacznie się wydłuży – zapewnia Grzegorz Danecki, z działu IT Domeny.pl.

WatchMouse narodził się 5 lat temu w Holandii. Jego twórcy przyznają, że była to odpowiedź na zmiany rynkowe na świecie. Już pod koniec lat 90-tych awarie serwerów, powolne strony www lub ich zniknięcie przyczyniały się do masowego upadku firm nowych technologii.

Działanie systemu WatchMouse:

http://www.watchmouse.com/en/tour.php?vpage=2

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry