Powstanie Second Life dla muzułmanów

Muxlim to serwis społecznościowy dla muzułmanów. Powstał w 2006 roku. Teraz jego twórcy chcą uruchomić oparty na modelu Second Life wirtualny świat 3D dla wyznawców Mahometa.

Usługa ruszy pod koniec 2008 roku. Ma udostępniać „wszystkie standardowe funkcje znane z innych tego typu serwisów” i obchodzić filtry cenzurujące zawartość internetu, a wykorzystywane przez władze wielu krajów muzułmańskich.

Ashar Saeed, jeden z założycieli Muxlima, chce przekonać właścicieli najcenniejszych marek (na przykład Coca – Colę) do wykupowania powierzchni reklamowej w jego serwisach. Zwraca uwagę na to, że wyznawców Mahometa jest na świecie ponad miliard. A zatem mamy do czynienia z dużą grupą docelową.

Aby do niej dotrzeć konieczne jest stworzenie skutecznych mechanizmów zwalczających cenzurę w państwach arabskich. Nawet stosunkowo liberalne Zjednoczone Emiraty Arabskie stosują aplikacje, które blokują dostęp do witryn prezentujących treści niezgodne z islamskimi kanonami.

Oprócz przychodów z reklam Saeed chce zarabiać na kontach premium, wirtualnych prezentach, wtyczkach czy gadżetach sprzedawanych w sklepie online.

Źródło: TechRadar

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top