Poznań Startup Weekend już w październiku

W dniach 7-9 października, w Poznaniu odbędzie się Poznań Startup Weekend, którego organizatorem jest Fundacja Kauffmana i SpeedUp Venture Capital Group. Wydarzenie zgromadzić ma pomysłodawców w zakresie nowych technologii z całej Polski.

Poznań Startup Weekend to trzydniowa impreza, której celem jest skompletowanie zespołu i wytworzenie w ciągu 54 godzin prototypu usługi, narzędzia, serwisu, głownie internetowego lub przeznaczonego na telefony komórkowe. Impreza jest biletowana, a sprzedaż biletów już wystartowała. Organizatorzy przewidzieli jedynie sto miejsc.

Poznań Startup Weekend już w październiku 1Pierwszego dnia imprezy (piątek) odbędą się prelekcje zaproszonych gości. Wszystkie prezentacje będą dotyczyły spraw biznesowych, przyjmą formę studiów przypadków i porad wynikających z doświadczenia. Następnie każdy z uczestników będzie miał 90 sekund na zaprezentowanie pomysłu na biznes. Po prezentacji pomysłów odbędzie się kompletownie zespołów. Uczestnicy zostaną podzieleni ze względu na zainteresowanie (zawód, umiejętności) na grupy: programistów, grafików i specjalistów od marketingu. Aby projekt mógł być realizowany podczas imprezy pomysłodawca musi pozyskać minimum dwóch współpracowników.

W piątkowy wieczór przewidziana jest natomiast impreza wyłączne dla uczestników Poznań Startup Weekendu.

W sobotę rano rozpocznie się praca nad projektami. Zespoły będą mieć całą sobotę oraz niedzielę do godziny 15.00 na przygotowanie planu rozwoju projektu oraz rozpoczęcie jego realizacji. W tym czasie korzystać będą mogły z wiedzy mentorów.

W niedzielę o godzinie 15.00 zbierze się jury i wybierze najlepszy pomysł Poznań Startup Weekend. Na sali pojawią się także zaproszeni inwestorzy. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Bilet wstępu na Poznań Startup Weekend kosztuje 150 złotych. Organizatorzy przygotowali promocję dla osób wybierających się na konferencję e-nnovation, która odbędzie się w dniach 10-11 października w Poznaniu. Zakup biletu na Poznań Startup Weekend upoważnia do zniżki na zakup biletu na e-nnovation (297 zł zamiast 397 zł, a po 1 września – zamiast 497 zł). Natomiast uczestnik posiadający bilet na e-nnovation weźmie udział w Poznań Startup Weekendzie za 50 zł.

Impreza odbędzie się w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, Stary Rynek 78/79.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top