Pracownicy – wolą studiować niż imprezować?

Wolisz firmową imprezę integracyjną od kursu języka niemieckiego? Jesteś w mniejszości!
Czyżby nadchodził kres hucznych imprez służbowych i integrujących zabaw w stylu team building? Z pewnością nie. Wiele przemawia za tym, że taka forma integracji i motywowania pracowników ma przed sobą wspaniałe lata. Czy jednak za taką formą szkoleń pracownicy tęsknią najbardziej?

Pracownicy - wolą studiować niż imprezować? 1
Sonda przeprowadzona przez Internetowy Serwis Pracy JOBS.PL pokazuje, że pracownicy znacznie rozsądniej wydaliby pieniądze swoich pracodawców. Najchętniej zainwestowaliby w kursy językowe i studia podyplomowe. Chęć podjęcia nauki w tych właśnie dziedzinach – o ile koszty pokrywałby pracodawca – zadeklarowało po 30% respondentów JOBS-owej sondy. Tylko nieco mniej użytkowników (26%) skorzystałoby ze szkolenia branżowego, które podnosiłoby ich kwalifikacje zawodowe. Najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy integracyjne (9%) i treningi interpersonalne (5%).

Dlaczego nagle rezygnujemy z możliwości wspólnej zabawy ze współpracownikami, przedkładając nad nią możliwość nauki? Skąd w nas nagle taki pęd do wiedzy? Wszystko wskazuje na to, że wzrasta świadomość pracowników o ich wartości na ryku pracy. Wiedzą, że im wyższe będą ich kwalifikacje, tym łatwiej będzie im dostać podwyżkę, awansować, zdobyć lepszą pracę. „Twarde” umiejętności są niewątpliwie bardziej wymierne, a odpowiedni wpis w CV potrafi otworzyć furtkę do obiecującej rozmowy kwalifikacyjnej.
Umiejętności miękkie, takie jak asertywność, zdolności komunikowania się czy negocjowania, zdobywane podczas treningów interpersonalnych, choć dają satysfakcję i przynoszą wymierne korzyści także w życiu codziennym, doceniane są przede wszystkim przez menadżerów wyższych szczebli zarządzania.

Trzeba również pamiętać, że studia podyplomowe oraz kursy językowe to wciąż dość kosztowna forma podnoszenia kwalifikacji (1,5-3 tysięcy zł na semestr), na którą czasami brakuje funduszy w domowym budżecie.

www.jobs.pl

W internetowym sondażu przeprowadzonym przez JOBS.PL na przełomie sierpnia i września udział wzięło 2350 respondentów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top