Pracuj Ventures inwestuje w SeniorApp

Do portfela funduszu Pracuj Ventures dołączyła kolejna spółka – SeniorApp. Fundusz objął w niej mniejszościowy pakiet udziałów, jako główne argumenty wskazując perspektywiczny rynek, wyzwania związane ze starzeniem się społeczeństwa oraz trend gig economy. SeniorApp to aplikacja mobilna oraz platforma webowa stworzone dla osób potrzebujących wsparcia w codziennej opiece, w szczególności seniorów oraz ich rodzin. To ósma spółka w portfelu Pracuj Ventures. 

SeniorApp łączy potrzebujących z oferującymi wsparcie

SeniorApp jest rozwiązaniem stworzonym głównie z myślą o seniorach oraz ich bliskich. Twórcy adresują je do wszystkich osób potrzebujących i szukających pomocy w sprawach życia codziennego, a także do tych, którzy takiej pomocy chcą udzielić. Spółka działa w formule klasycznego marketplace’u – łączy ze sobą lokalną społeczność – ludzi poszukujących wsparcia z oferującymi je osobami.

W przypadku spółek na relatywnie wczesnym etapie rozwoju, to zespół jest jednym z ważniejszych kryteriów inwestycyjnych, jakie rozpatrujemy. Przemek Mroczek i Igor Marczak, założyciele SeniorApp, w toku rozmów zdobyli nasze zaufanie i zbudowali w nas wiarę w to, że ze swoją determinacją, konsekwencją w działaniu, a jednocześnie wizją są w stanie osiągnąć sukces. Ich obecne wyniki, w tym liczba użytkowników platformy przekraczająca 16 tys., nakreślają obiecującą perspektywę – mówi Paweł Leks, partner zarządzający Funduszu.

SeniorApp team

Choć SeniorApp działa na rynku niecały rok, zdążyła zgromadzić spore, stale rosnące grono użytkowników. Obecnie można z niej w pełni skorzystać w 25 największych polskich miastach, ale celem spółki jest zwiększenie liczby odbiorców SeniorApp oraz zasięgu platformy tak, by docelowo objąć terytorium całego kraju.

Kolejna inwestycja Pracuj Ventures

Kilkanaście miesięcy temu SeniorApp był jedynie pomysłem, który zrodził się z naszych osobistych doświadczeń związanych z opieką nad bliskimi. Zauważyliśmy, że wielu ludzi ma podobne potrzeby i nie może znaleźć narzędzia, które im sprosta, więc postanowiliśmy stworzyć je sami. Przełomem okazało się wsparcie Dawida Urbana – pierwszego inwestora. Jego zaangażowanie sprawiło, że weszliśmy na rynek z w pełni funkcjonalnym produktem. Teraz dzięki Pracuj Ventures, będziemy mogli rozwijać się technologicznie i docierać do coraz większej grupy użytkowników. Cieszymy się, że mamy obok siebie kolejnego partnera, który rozumie naszą wizję i stawia na innowacyjne rozwiązania – mówi Igor Marczak, współtwórca SeniorApp.

Pracuj Ventures inwestuje przede wszystkim w firmy na wczesnym etapie rozwoju, które znalazły pierwszych komercyjnych klientów. Wśród startupów i spółek, które posiada w swym portfelu Pracuj Ventures są również: Gamfi, Gymsteer, Inhire.io, Kadromierz, Sherlock Waste, Wandlee oraz Worksmile. 

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top