Premiera portalu www.cebik.pl

Opublikowano: 26 lipca 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Centrum Budownictwa i Kamieniarstwa (www.cebik.pl) to nowatorski projekt w całości poświęcony branży kamieniarsko – budowlanej i budownictwie z kamienia. To nie tylko serwis informacyjny, ale przede wszystkim platforma wymiany kontaktów pomiędzy firmami, która od dziś jest dostępna w Internecie dla producentów, odbiorców, handlowców i wszystkich zainteresowanych.
CeBiK został stworzony dla ułatwienia komunikacji przedsiębiorstw z branży kamieniarsko – budowlanej. Umożliwia kontakt z wieloma liczącymi się firmami z Polski i zza granicy. Codziennie będą prezentowane świeże informacje z kraju i ze świata, w tym przegląd prasy, aktualności z branży, informacje o targach i przetargach. Do dyspozycji użytkowników oddano rozbudowaną i na bieżąco uaktualnianą  bazę firm, produktów oraz ogłoszeń. W zakładce „Sklep” producenci będą mieli możliwość promowania swoich produktów, a na forum dyskusyjnym zainteresowani uzyskają odpowiedzi na interesujące ich kwestie.

„Zanim została podjęta decyzja o uruchomieniu naszego portalu, przeprowadziliśmy szczegółowe badania rynku, które wykazały, że do tej pory branża kamieniarsko-budowlana, oprócz imprez targowych, nie miała w zasadzie możliwości szerszego kontaktu zarówno wzajemnego, jak i z potencjalnymi odbiorcami” – powiedział Piotr Harwas, pomysłodawca i wiceprezes Media Explorer. „CeBiK jest więc naszą odpowiedzią na duże zainteresowanie i zapotrzebowanie na tego rodzaju forum wymiany informacji i doświadczeń, ze strony firm z branży, zarówno w kraju, jak i za granicą”.

Założeniem zespołu redakcyjnego CeBiK-u jest – oprócz stałej aktualizacji informacji i danych – dodawanie nowych działów na portalu, interesujących artykułów i zdjęć, jak również ścisła współpraca redakcyjna z przedstawicielami branży.

Zdaniem właścicielki i dyrektora zarządzającego CeBiK-u, Joanny Sadowskiej: „warto podkreślić jeszcze jedną istotną kwestię, związaną z naszym portalem, mianowicie informacje o ofercie firm-producentów budowlano-kamieniarskich, są umieszczane bezpłatnie w bazie danych, co jak sądzę umożliwi dotarcie z ofertą do zdecydowanie większej liczby nowych kontrahentów, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów”

„W planach mamy również wydanie wersji papierowej Informatora Centrum Budownictwa i Kamieniarstwa” – dodał Piotr Harwas.

Sylwester KozakPremiera portalu www.cebik.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.