Próbna matura z języka angielskiego na Onet.pl i TVN Lingua

Serwisy edukacyjne Onet.pl, kanał TVN Lingua oraz wydawnictwo Oxford University Press Polska zapraszają tegorocznych maturzystów do treningu przed testem z języka angielskiego. W dniach 9-16 kwietnia 2008 r., wszyscy internauci będą mogli zmierzyć się z próbną maturą z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym w wersji online w serwisie tvnlingua.onet.pl.
Użytkownicy, którzy najlepiej rozwiążą testy pisemne przejdą do ustnej części matury na antenie telewizji TVN Lingua – dwóch z nich zdobędzie atrakcyjne nagrody. Dla najlepszego uczestnika matury na poziomie podstawowym przewidziana jest nagroda w postaci miesięcznego stażu w redakcji agencji prasowej Reuters Polska, natomiast 3-letnie stypendium w renomowanej szkole wyższej, ufundowane przez Dexia Kommunalkredit Bank austriacka grupa finansowa – to nagroda dla najlepszego uczestnika matury na poziomie rozszerzonym.

Arkusze maturalne zostały opracowane przez ekspertów Oxford University Press Polska. Zestawy zadań zarówno matury pisemnej, jak i ustnej na obu poziomach odzwierciedlają zawartość prawdziwej matury. Uczestnicy próbnego testu będą zatem mieli okazję rozwiązywać zadania typowo maturalne, czyli sprawdzić, czy stan ich wiedzy i przygotowań wystarczy, by osiągnąć wymarzony wynik w maju.

Próbna matura z języka angielskiego online nie daje gwarancji zdania prawdziwej matury – jest jedynie formą testu. Serwis przygotowany został w sposób możliwie najwierniej oddający przebieg majowego egzaminu, dzięki temu maturzyści będą mogli wyobrazić sobie, jakim wyzwaniom będą musieli wkrótce sprostać – mówi Edyta Figurny-Puchalska, wydawca serwisów edukacyjnych Onet.pl.

W części ustnej przed kamerą maturzyści znów wykażą się swoją wiedzą i umiejętnością posługiwania się językiem angielskim. Pytania będzie zadawał znany prezenter kanału TVN Lingua – Phil Goss, a złożone egzaminy oceni ekspert maturalny – Danuta Gryca. Przebieg matury ustnej będzie transmitowany na antenie TVN Lingua i w Onet.pl – dodaje Ula Majewska, szefowa TVN Lingua.

Strefa edukacyjna Onet.pl do której należy serwis www.tvnlingua.onet.pl to jeden z najchętniej odwiedzanych serwisów edukacyjnych w Polsce. W styczniu 2008  odwiedziło ją  2,8 miliona użytkowników, co daje drugą pozycję na rynku serwisów edukacyjnych.

www.tvnlingua.onet.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry