Progress OpenEdge najbardziej efektywny

Progress Company, należąca do Progress Software Corporation (NASDAQ: PRGS) przedstawiła wyniki badania przeprowadzonego przez Aberdeen Group, które zostały zaprezentowane w publikacji „Embedded Infrastructure and Mass-Deployment Cost-of-Ownership Study: 2003 Update”. Badanie pokazują, iż od ponad pięciu lat Progress OpenEdge zapewnia najniższe widoczne koszty posiadania VCO (Visible Cost of Ownership) w porównaniu z platformami firm Oracle, Microsoft i IBM. Oszczędności te są przede wszystkim wynikiem niskich kosztów wdrażania w środowisku internetowym i administrowania bazą danych, a także – niewielkich opłat bieżących.

W ciągu ostatnich dwóch lat firma zaproponowała również metodę umożliwiającą analizę kosztów z uwzględnieniem wszystkich głównych komponentów aplikacji zbudowanej na platformie Progress OpenEdge, włączając w to serwery aplikacji baz danych oraz licencje dla klientów. Badania dotyczące Progress OpenEdge były także publikowane przez inne firmy badawcze, między innymi przez Nucleus Research (wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Nucelus Research dotyczące zwrotu z inwestycji (ROI) są dostępne pod adresem www.progress.com).

Najważniejsze wnioski wynikające z raportu Aberdeen Group:
ˇ Progress OpenEdge wykazuje najniższe VCO dla infrastruktury wbudowanej w przypadku niewielkich grup użytkowników w architekturze wdrożeń masowych. Koszty te są średnio o 40% niższe w porównaniu z platformą Microsoft.
ˇ Progress OpenEdge wykazuje najniższe VCO dla infrastruktury wbudowanej w przypadku dużych organizacji w architekturze wdrożeń masowych. Koszty te są o 90% niższe w porównaniu z platformą Oracle oraz o 50% niższe w porównaniu z rozwiązaniem IBM.
ˇ Przewaga platformy Progress nad konkurencją jest szczególnie widoczna w architekturach wdrożeń masowych na wielką skalę, gdzie koszty administracji bywają bardzo wysokie
ˇ Architektury wdrożeń masowych stają się coraz bardziej powszechne – co za tym idzie niezbędne staja się coraz bardziej wbudowane infrastruktury, proste w obsłudze i administrowaniu.
ˇ Jakość technologii zapewnianej przez dostawcę rekompensuje rosnące koszty związane z pracą ludzką.
ˇ Najważniejsze kryteria przy wyborze baz danych to: wydajna i niezawodna technologia oraz opłacalność ekonomiczna.

„Badania przeprowadzone przez Aberdeen Group potwierdzają największe zalety naszej technologii. Wyniki pokazują, iż Progress OpenEdge zapewnia najniższe koszty posiadania, najwyższą niezawodność, łatwość obsługi oraz najniższe koszty utrzymania i serwisu,” powiedział David Ireland, prezes the Progress Company. „Naszym klientom oferujemy najlepsze technologie programowania, wdrażania i zarządzania, co umożliwia sprawniejsze funkcjonowanie bez obniżania wydajności oraz gwarantuje dobre efekty inwestycji w przyszłości.”

http://www.progress.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top