Progress Software przejmuje DataDirect Technologies

Opublikowano: 17 grudnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Progress Software Corporation (NASDAQ: PRGS) jeden z największych dostawców technologii wykorzystywanych do budowy, wdrażania i zarządzania aplikacjami e-biznesowymi, poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej przejęcia firmy DataDirect Technologies Ltd. wraz z jej wybranymi podmiotami zależnymi. DataDirect Technologies jest obecnie liderem wśród dostawców komponentów oprogramowania służących do przekazywania danych między bazami i systemami operacyjnymi. Udział firmy w rynku jest prawie dziesięciokrotnie większy od najbliższego konkurenta. Cena transakcji wyniosła 88 mln USD płatnych w gotówce.

„DataDirect Technologies uzupełnia kierunki rozwoju naszej firmy. Realizowana przez nas konsekwentnie strategia ma na celu zapewnienie firmie Progress pozycji lidera na najbardziej dynamicznie rozwijających się i perspektywicznych segmentach rynku” – powiedział Joseph Alsop, dyrektor generalny Progress Software Corporation. „Przejęcie firmy DataDirect Technologies umożliwi oferowanie klientom jeszcze bardziej zaawansowanych produktów i najlepszych w branży rozwiązań. Naszym celem jest osiągnięcie wysokich pozycji na wszystkich obsługiwanych przez nas rynkach, a połączenie z DataDirect niewątpliwie wzmocni naszą pozycję,” dodał Alsop.

Przejęta przez Progress Software Corporation firma DataDirect Technologies (należąca do portfela inwestycyjnego Golden Gate Capital) jest jednym z najbardziej liczących się na świecie dostawców komponentów oprogramowania służących do przekazywania danych między bazami danych i systemami operacyjnymi z wykorzystaniem przede wszystkim standardów ODBC i JDBC.

Przejęcie DataDirect Technologies jest kolejnym krokiem Software w realizacji strategii Progress Software Corporation mającej na celu rozwój i wzmocnienie pozycji firmy na rynkach niszowych. W ubiegłym roku Progress Software Corporation przejęła firmę eXcelon Corporation, jednego z największych producentów narzędzi XML i oprogramowania do zarządzania danymi.

http://www.datadirect.com
http://www.progress.com

Sylwester KozakProgress Software przejmuje DataDirect Technologies

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.