Projektor 3M MPro110 gadżetem roku 2008

Projektor kieszonkowy 3M MPro110 został zwycięzcą rankingu na najlepszy gadżet roku 2008 r. Tytuł ten został przyznany przez magazyn Popular Science, który od wielu lat wyróżnia wyjątkowe nowości technologiczne. Produkt firmy 3M pokonał produkty takich firm jak Casio, Apple czy Samsung.

3M stworzyło produkt, który mimo małych rozmiarów doskonale spełnia swoje funkcje. Mierzący zaledwie 5,08×2,29×11,43 cm kieszonkowy projektor MPro110 to urządzenie, które jest w stanie wyświetlić 50-calowy obraz w zaciemnionym pomieszczeniu lub 10-calowy w jasnym pomieszczeniu. Akumulator wbudowany w projektor umożliwia przeprowadzenie 1-godzinnej prezentacji. Tak jak wiele projektorów, model MPro110 wykorzystuje zestaw soczewek tak, aby skierować światło z diody LED na chip, który jest odpowiedzialny za prawidłowe ustawienie koloru i intensywności każdego piksela w projekcji. W modelu MPro110 zastosowano zestaw soczewek z zaokrąglonymi krawędziami umieszczonymi bezpośrednio przed lustrami chipu co spowodowało, że działają one jak wbudowane w strukturę chipu. W projektorze MPro110 jako źródło światła zastosowano diodę LED o mocy 1 W ze specjalną soczewką, która koncentruje promienie światła w taki sposób, że żaden z nich nie jest marnowany.

mpro110_na_stole

Ważący 153 g projektor współpracuje z laptopami, kamerami cyfrowymi i telefonami komórkowymi. Może być wykorzystywany do wyświetlania filmów w standardach jakości telewizyjnej NTSC i PAL przy rozdzielczości podstawowej VGA (640×480 pikseli). Więc jest to nie tylko doskonałe narzędzie do prowadzenia biznesowych prezentacji, ale to również najtańszy gigantyczny ekran.

Firma 3M zamierza w roku 2009 podjąć prace mające na celu wbudowanie projektora Mpro110 w telefony komórkowe, odtwarzacze mp3 i inne gadżety.

www.3mprojektory.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top