Prokom wspiera młodych informatyków

Rozpoczął się pierwszy etap XI Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej. Jest to jedna z olimpiad przedmiotowych prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, organizowana przez Komitet Główny Olimpiady Informatycznej i Prokom Software SA. Uczestnictwo w Olimpiadzie jest dla młodych ludzi szansą sprawdzenia swoich umiejętności podczas rozwiązywania zadań informatycznych związanych z problemami, z którymi informatyk w swojej pracy spotyka się na co dzień. Pierwszy etap potrwa do 17 listopada br.

Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna rozgrywana jest w trzech etapach. W pierwszym etapie – tzw. etapie szkolnym – uczniowie samodzielnie rozwiązują zadania informatyczne, przygotowane przez Komitet Główny Olimpiady Informatycznej. Do następnego, regionalnego etapu, przechodzą zwycięzcy etapu szkolnego. W trzecim, finałowym etapie Olimpiady z zadaniami informatycznymi zmierzy się ponad 40 najlepszych w Polsce młodych informatyków.

Podczas trzydniowych finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej zawodnicy rozwiązują zadania informatyczne związane z problemami, z którymi informatyk w swojej pracy spotyka się na co dzień. Uczestnicy muszą wykazać się gruntowną wiedzą informatyczną oraz wszechstronnymi umiejętnościami z zakresu programowania.

Zawody finałowe od sześciu lat są przeprowadzane w siedzibie i z wykorzystaniem zaplecza technicznego największej w kraju firmy zajmującej się szkoleniami informatycznymi – Combidata Poland Sp. z o. o., należącej do Grupy Kapitałowej Prokom Software SA. Uczniowie biorący udział w Olimpiadzie Informatycznej – co roku jest ich ponad 1.500 – ubiegają się o wolny lub ułatwiony wstęp na wyższe uczelnie oraz o atrakcyjne nagrody ufundowane przez Prokom Software SA. Czterech najlepszych finalistów Olimpiady ma ponadto zapewniony udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej. Natomiast każdy z grona laureatów może również zostać zakwalifikowany do udziału w olimpiadach regionalnych – Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej oraz Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Informatycznej. Do startu w zawodach informatycznych zawodnicy przygotowują się na letnich obozach szkoleniowych.

Nasi reprezentanci biorący udział w tych zawodach zajmują zawsze czołowe miejsca. W tegorocznej edycji Środkowoeuropejskiej Olimpiady Informatycznej jeden z Polaków uzyskał maksymalną liczbę punktów. Także młodzi polscy informatycy, którzy uczestniczą w międzynarodowych olimpiadach informatycznych od lat odnoszą sukcesy potwierdzające ich ogromne umiejętności i wiedzę w zakresie informatyki. Podczas ostatniej Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej, która odbyła się w tym roku w Stanach Zjednoczonych, wszyscy reprezentanci Polski zdobyli medale. To ogromne osiągnięcie naszych młodych informatyków, zważywszy że w Olimpiadzie bierze udział ok. 300 zawodników z całego świata.

Ponadto zwycięzcy wcześniejszych edycji Olimpiad Informatycznych i ich wielokrotni finaliści, wygrali w tym roku Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu w Kalifornii. Zdystansowali przy tym między innymi drużyny z prestiżowych wyższych uczelni japońskich i amerykańskich.
„Jesteśmy dumni, że dzięki takiej inicjatywie możemy wspierać rozwój młodych, utalentowanych informatyków. Wielu z nich na pewno zostanie w przyszłości cenionymi na rynku pracy fachowcami. Wspieranie młodych informatyków jest jednym z najważniejszych dla nas zadań” – mówi Beata Stelmach, Członek Zarządu Prokom Software SA.

http://www.oi.edu.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Prokom wspiera młodych informatyków

Wczoraj w siedmiu miastach Polski, rozpoczął się drugi etap IX Olimpiady Informatycznej. Jest to jedna z olimpiad przedmiotowych prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej organizowana przez Komitet Główny Olimpiady Informatycznej i Prokom Software SA. Drugi etap Olimpiady będzie trwał do 14 lutego, a finał odbędzie się w Sopocie w dniach 15-19 kwietnia br.

Do II etapu IX Olimpiady Informatycznej zakwalifikowało się 308 uczniów szkół średnich, a także 6 gimnazjalistów. Zawody zostaną przeprowadzone w 7 okręgach: Warszawa, Kraków, Sopot, Gliwice, Toruń, Wrocław i Rzeszów. Każdy z uczestników otrzyma do rozwiązania kilka zadań, podobnych do problemów, z którymi informatyk w swojej pracy spotyka się na co dzień. Uczestnicy muszą wykazać się gruntowną wiedzą informatyczną oraz wszechstronnymi umiejętnościami z zakresu programowania.

Zawody finałowe od czterech lat są przeprowadzane w siedzibie i z wykorzystaniem zaplecza technicznego należącej do Grupy Prokom Software S.A. , największej w kraju firmy zajmującej się szkoleniami informatycznymi – Combidata Poland Sp. z o.o., „Jesteśmy dumni, że dzięki takiej inicjatywie możemy wspierać rozwój młodych, utalentowanych informatyków. Wielu z nich na pewno zostanie w przyszłości naukowcami lub cenionymi na rynku pracy fachowcami” mówi Beata Stelmach, członek Rady Nadzorczej Prokom Software SA.

Czterech najlepszych finalistów ma zapewniony udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, która w tym roku odbędzie się w Seulu. Ponadto każdy z grona laureatów, ma możliwość startu w olimpiadach regionalnych (Bałtycka OI, Środkowo-Europejska OI), do których ich uczestnicy będą się przygotowywać na letnim obozie szkoleniowym. Na zwycięzców czekają także nagrody rzeczowe ufundowane przez Prokom Software SA.

http://www.prokom.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top