Prostszy kontakt dzięki Gmail for Mobile

Podróżujesz, stoisz w korku w drodze do pracy i czekasz na ważną wiadomość e-mail? Jeśli masz konto Gmail, nie musisz już obawiać się, że przeczytasz ją zbyt późno. Od teraz w szybki i łatwy sposób możesz korzystać ze swojej poczty za pomocą urządzeń mobilnych. Od 5 października 2006 r wczoraj polscy użytkownicy telefonów komórkowych mają stały dostęp do poczty Gmail.
Chcąc skorzystać z poczty Gmail otwórz stronę http://gmail.com w przeglądarce internetowej w telefonie i zaloguj się jak na komputerze. Ponieważ urządzenia mobilne różnią się między sobą, Gmail automatycznie optymalizuje interfejs w zależności od telefonu. Jeśli chcesz, możesz otwierać przesłane elektroniczne zdjęcia i dokumenty, a także oddzwaniać w odpowiedzi do osób, których numer przechowujesz w książce kontaktowej Gmail. Wiadomości są automatycznie synchronizowane, niezależnie od sposobu połączenia z kontem Gmail – przez telefon czy przez Internet.

Google oferuje usługę Gmail dla urządzeń mobilnych bez żadnych opłat. Działa ona w większości telefonów z obsługą Internetu, jednak użytkownicy powinni sprawdzić u swoich operatorów, czy w taryfie za przesyłanie danych występują dodatkowe opłaty za dostęp do Internetu.

Interfejs usługi Gmail w technologii XHTML został uruchomiony w amerykańskiej wersji językowej 15 grudnia 2005 r. Pierwszy etap międzynarodowego rozwoju usługi rozpoczął się od przygotowania kompletnej lokalizacji interfejsu w 10 językach. Obecnie Google wprowadza kolejne 22 języki: bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, grecki, hinduski, islandzki, kataloński, litewski, łotewski, polski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, tagalski, tajski, ukraiński, wietnamski, węgierski.

Interfejs na stronie logowania zależy od ustawień języka w telefonie komórkowym użytkownika. Jeśli język telefonu komórkowego nie jest obsługiwany, wówczas uruchamia się domyślny interfejs amerykański.

Wersja językowa wyświetlana po zalogowaniu będzie automatycznie korzystać z ustawień konta użytkownika. Można ją zmienić za pomocą komputerowego interfejsu HTML, jednak zmiana taka nie będzie możliwa bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

Usługa działa z większością urządzeń przenośnych, na których można uruchomić przeglądarkę mobilną XHTML z obsługą SSL i plików cookie.

www.google.com

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry