ProxyAd kupiła udziały w Fachowcy.pl Ventures

Warszawska Spółka ProxyAd S.A. kupiła 80% udziałów w Fachowcy.pl Ventures S.A.,   odpowiedzialnej za działanie portalu skupiającego usługodawców. Przedmiotem transakcji jest 2.507.962 akcji serii A za które zapłacono 3,31 mln PLN. 

 

 

Do podpisania umowy transakcyjnej doszło 30 września 2011 r. W 2010 r. Fachowcy.pl Ventures S.A. uzyskała pozytywny wynik EBITDA na poziomie 28,49. W tym samym roku przychody wyniosły ponad 470 tys. PLN. W drodze oferty prywatnej Spółka pozyskała 600 tys. PLN.

– Transakcja potwierdza atrakcyjność i innowacyjność portalu. Bardzo się cieszymy, że jego właścicielem  zostanie podmiot, który z sukcesem działa w Internecie i wykorzysta potencjał platformy do dalszego dynamicznego rozwoju. To gwarantuje większą konkurencyjność serwisu i w kontekście giełdy z pewnością będzie związane z zyskami dla akcjonariuszy. Dodatkowo ProxyAd wnosi bezcenne w tym biznesie know how i doświadczenie w prowadzeniu projektów internetowych na czym użytkownicy portalu z pewnością skorzystają – mówi Bartosz Poliński, Prezes Zarządu Fachowcy.pl Ventures S.A.

Spółka Fachowcy.pl Ventures S.A. jest właścicielem portalu dedykowanego osobom, które szukają wykonawców usług oraz klientów biznesowych. Platforma internetowa Fachowcy.pl pozwala wyszukać firmy oraz usługi w konkretnej lokalizacji. Użytkownicy serwisu mają możliwość nie tylko zapoznania się z danymi usługodawców i ich ofertą, ale również z opiniami klientów, którzy już korzystali z oferty podmiotów obecnych w bazach portalu.

ProxyAd S.A. zarządza ogólnopolską siecią reklamy lokalizacyjnej na telefony komórkowe, w zasięgu której znajduje się 4,5 mln konsumentów odbierających miesięcznie nawet do 700 tys. komunikatów reklamowych.

– Jesteśmy zadowoleni, że Fachowcy.pl Ventures S.A. dołączyła do naszej grupy. Transakcja wpisuje się w długofalową strategię rozwoju ProxyAd S.A., w ramach której chcemy zaoferować naszym dotychczasowym klientom nowe możliwości dotarcia do konsumenta z ofertą. Szczególnie w sytuacji, gdy reklama w wyszukiwarkach zaczyna być coraz droższa usługi katalogowe – takie właśnie jakie oferuje serwis Fachowcy.pl, będą w stanie rozłożyć koszty promocji na kilka czy kilkanaście zarejestrowanych podmiotów – mówi Piotr Surmacki, przewodniczący rady nadzorczej ProxyAd S.A.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry