Przejęcie przez FileNet eGrail Inc

Firma FileNET Corporation (NASDAQ: FILE), wiodący dostawca rozwiązań z zakresu zarządzania danymi przedsiębiorstwa (tzw. ECM, Enterprise Content Management), ogłosiła dziś, że podpisała ostateczną umowę dotyczącą przejęcia firmy eGrail Inc., dostawcy rozwiązań z zakresu zarządzania zasobami informacyjnymi dla sieci WWW.

Strategiczne przejęcie tego podmiotu wzmacnia pozycję firmy FileNET jako wiodącego dostawcy rozwiązań ECM, ponieważ pozwoli zaoferować firmom z listy Global 2000 nową generację produktów do zarządzania zasobami w sieci WWW. Transakcja przejęcia firmy eGrail jest transakcją gotówkową o wartości około 10 milionów dolarów. Umowa o przejęciu firmy wchodzi w życie natychmiast, w związku z czym linia produktów eGrail zostanie udostępniona i będzie wspierana przez firmę FileNET poprzez globalną sieć sprzedaży oraz poprzez organizacje oferujące usługi profesjonalne.

Firma eGrail została założona w 1997 roku w Bethesda, w stanie Maryland, USA. Firma opracowała nową generację systemu do zarządzania danymi dla sieci WWW, oferującego firmom możliwości skalowania, gwarantujące łatwość wykorzystania i dające autorom w firmie odpowiednie narzędzia do dynamicznego tworzenia i zarządzania zawartością witryny WWW. Firma eGrail obsługuje klientów w wielu branżach, m.in. w branży komunikacyjnej, ubezpieczeniowej, medycznej, wydawniczej i w sektorze administracji rządowej.

„Dzięki dodaniu linii produktów eGrail, firma FileNET jest w stanie od razu oferować nowoczesne, a jednak łatwe w użyciu rozwiązanie z zakresu zarządzania danymi dla sieci WWW, wspierając swoją wizję rozszerzonego systemu zarządzania danymi przedsiębiorstwa” powiedział Lee Roberts, prezes i CEO firmy FileNET. „Jasne jest dziś, że globalni klienci poszukują dobrze zintegrowanego i sprawdzonego oprogramowania oferującego całościowe rozwiązanie ECM. Takie podejście prowadzi do konsolidacji branży i faworyzuje firmy takie jak FileNET”.

„Gdy dziś ogłaszamy te informacje, uważamy, że jesteśmy jedyną firmą oferującą zarządzanie dokumentami, zarządzanie obrazami, zarządzanie danymi dla sieci WWW, zarządzanie procesami biznesowymi oraz integrację aplikacji przedsiębiorstwa w ramach jednego rozbudowanego rozwiązania ECM. Spodziewamy się również, że wkrótce ogłosimy rozszerzenie naszych produktów o kolejne elementy, które jeszcze bardziej zwiększą nasze możliwości na rynku” dodał Roberts.

http://www.filenet.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top