Przetargi w eGospodarka.pl

eGospodarka.pl – praktyczny poradnik Internetu dla małych i średnich firm uruchomił nowy serwis informacyjny poświęcony przetargom publicznym. Na stronach serwisu znajdują się aktualne informacje o przetargach w całej sferze publicznej a także akty prawne regulujące tę kwestię.

Rola zamówień publicznych jest dość istotna, przejrzystość gospodarowania środkami publicznymi należy bowiem do fundamentów demokratycznego, praworządnego państwa. System zamówień ma na celu racjonalne dysponowanie i wydatkowanie funduszy zgodnie z europejskimi wzorcami i kryteriami. Poprawieniu przejrzystości gospodarowania finansami publicznymi służy popularyzacja i upowszechnianie informacji o przetargach publicznych.

Serwis przetargi.Gospodarka.pl zawiera informacje niezbędne małym i średnim przedsiębiorstwom pragnącym uczestniczyć w publicznych przetargach. Serwis podaje aktualne informacje o ogłaszanych w całej Polsce przetargach, w podziale na miasta, branże, rodzaje postępowań przetargowych. Zintegrowana z serwisem wyszukiwarka pozwala na szybkie i sprawne odnalezienie zamówienia z określonej miejscowości, branży czy określonego rodzaju zamawianej usługi lub towaru.

– Ogłoszenia o przetargach pojawiają się na internetowych stronach urzędów centralnych i samorządowych. Jednostki ogłaszające przetargi są zobowiązane do przekazywania ich Urzędowi Zamówień Publicznych, który dysponuje najbardziej aktualną i najpełniejszą bazą zamawianych przez instytucje publiczne usług i towarów. Obecnie informacje o zamówieniach publicznych można przeglądać również w naszym serwisie – mówi Beata Szkodzin, wydawca eGospodarka.pl.

W serwisie znajdują się również informacje o aktach prawnych regulujących zagadnienia zamówień publicznych. Dostępny jest również Wspólny Słownik Zamówień – unijny system klasyfikacji towarów i usług, pozwalający na łatwe odnalezienie i zidentyfikowanie każdego rodzaj usług lub towarów, którymi zainteresowany jest potencjalny uczestnik przetargu.

http://www.egospodarka.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top