PS4 to PlayStation Orbis?

Informacje przekazane przez serwis Kotaku wskazują na to, że następna konsola PlayStation nie będzie nazywała się PS4. Japoński koncern Sony, producent urządzenia nazwać ma ją PlayStation Orbis. Konsola trafić ma do sprzedaży pod koniec 2013 roku.

PS4 to PlayStation Orbis? 1 Nowa konsola PlayStation nazywana dotychczas PS4, ma zyskać zupełnie inną nazwę – PlayStation Orbis. Samo słowo „orbis” po łacinie oznacza okrąg. Jeśli połączyć tą nazwę z obecnym nazewnictwem najnowszej przenośnej konsoli do gier Sony o nazwie Vita, czyli życie, otrzymujemy Orbis Vita, co oznacza krąg życia. Być może jest to sygnał do połączenia obu platform do grania.

W chwili obecnej wiadomo, że nowa konsola Sony, PlayStation Orbis nie będzie prawdopodobnie umożliwiała granie w gry z PS3. Będzie wyposażona w procesor AMD x64 oraz układ graficzny AMD. Grafika GPU typu Southern Islands pozwoli na wyświetlanie obrazów w rozdzielczości 4096×2160 pikseli. Prawdopodobne jest to, że konsola PlayStation Orbis będzie posiadała układ wspierania gier w technologii 3D. Urządzenie będzie obsługiwało tryb 3D w 1080p, podczas gdy PS3 po włączeniu trybu 3D oferuje gry w najwyższej rozdzielczości jedynie 720p. Ostateczna konfiguracja najnowszego urządzenia PS zostanie wybrana i uzgodniona do końca 2012 roku.

Gry na PlayStation Orbis będą dostępne na płytach Blu-ray lub w wersjach do pobrania z sieciowej platformy na dysk. Aplikacje na nośnikach fizycznych będą blokowane przy koncie PSN, co ma uniemożliwić granie w gry używane. W sprzedaży nowa konsola powinna pojawić się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w 2013 roku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry