'Puls Biznesu' nagrodzony w konkursie 'The European Newspaper Award'

W szóstej edycji prestiżowego konkursu The European Newspaper Award 'Puls Biznesu’ został wyróżniony w trzech kategoriach. Dziennik zdobył trzy nagrody za pierwsze strony tytułu z 30 marca, 27 lipca i 10 września br., po jednej za infografikę i typografię.

Za najlepiej zaprojektowane gazety zostały uznane:

w kategorii dzienniki lokalne: Diario de Noticias, Huarte-Pampona, Hiszpania.

w kategorii regionalne lokalne Het Parool, Amsterdam, Holandia

w kategorii dzienniki ogólnokrajowy: De Morgen, Bruksela, Belgia

Na liście nagrodzonych za typografię jest także austriacki dziennik ’WirtschafstBlatt’, którego projekt graficzny w tym roku przygotował dyrektor artystyczny 'Pulsu Biznesu’ Jacek Utko. Ponadto wyróżniono estoński dziennik biznesowy Äripäev należący podobnie jak 'Puls Biznesu’ i 'WirtschafstBlatt’ do szwedzkiego koncernu medialnego Bonnier AB.

The European Newspaper Award – nazywane 'Oskarami branży’, to konkurs, w którym oceniany jest zarówno projekt graficzny jak i cała koncepcja gazety. Jego organizacją zajmuje się projektant Norbert Küpper z Meerbusch (Niemcy) we współpracy z magazynami Medium Magazin (Frankfurt), Österreichischer Journalist (Salzburg), and Media Facts (Amsterdam). W tym roku oceniano 334 gazety z 26 krajów, rok wcześniej 331 z 22.

http://www.pb.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top