Puls Biznesu organizuje plebiscyt na największy sukces marketingowy

Konkurs ’Sukces w marketingu’ to nowa inicjatywa dziennika 'Puls Biznesu’ realizowana przy merytorycznym wsparciu firmy doradztwa strategicznego Stratosfera i firmy badawczej IQS and QUANT Group. Jest to próba stworzenia pierwszego w Polsce katalogu firm, które osiągnęły największy sukces marketingowy po roku 1989.

16 maja br. rozpoczął się finałowy etap konkursu – plebiscyt. Do 15 czerwca br. za pomocą serwisu www.pulsbiznesu.pl/marki można głosować na jedną z dziesięciu marek finałowych nominowanych do tytułu 'Sukces w marketingu’. Są to: Atlas, Era, Frugo, Gazeta Wyborcza, Heyah, Łaciate, Red Bull, Reserved, Tymbark, Tyskie. Osoby głosujące mają szansę wygrać upominki firmowe z logo 'Pulsu Biznesu’.

O tym, czy dana marka jest lepsza od innej, decyduje jej siła – czyli wpływ na decyzje konsumentów. Znany produkt ma tożsamość budowaną przez tradycję, stałą, wysoką jakość, reklamę, promocję i inne atrybuty produktów markowych. Grono lojalnych klientów przyzwyczaja się do ulubionej marki. Tożsamość produktu przekłada się zaś na wynik ekonomiczny. Ranking stworzony w drodze obiektywnego badania opinii ekspertów marketingowych na podstawie powyższych przesłanek wskazał, które marki można uznać za najlepsze na danym rynku. Pierwsze dziesięć z nich to finaliści, których w plebiscycie 'Sukces w marketingu’ poddajemy głosowaniu. Dzięki oddanym w plebiscycie głosom wyłoniony zostanie zwycięzca – marka, która po roku 1989 osiągnęła największy w Polsce sukces marketingowy.

Lista dziesięciu finalistów powstała podczas dwóch etapów badawczych – jakościowego oraz ilościowego.

W etapie jakościowym – w czasie konsultacji eksperckich – stworzono długą listę marek, które w ciągu ostatnich 15 lat w mniejszym lub większym stopniu odniosły sukces marketingowy. Ekspertami były osoby od lat zajmujące się marketingiem.

W etapie ilościowym – 100 wywiadów telefonicznych (badanie CATI) – skontaktowaliśmy się z ludźmi z różnych branż, zajmującymi stanowiska dyrektora lub wiceprezesa ds. marketingu, brand group managera czy dyrektora generalnego. Każdą z badanych osób poprosiliśmy o wskazanie 3 marek, które w latach 1989-2004 odniosły największy sukces marketingowy oraz o wskazanie liderów w kategoriach: efekty biznesowe, niestandardowe lub pionierskie działania marketingowe, konsekwentne oraz długotrwałe budowanie pozycji marki.

Finaliści to 10 marek najczęściej wymienianych przez badanych. Zwycięzcę plebiscytu poznamy już pod koniec czerwca. Zwycięzca wyłoniony w badaniu przez ekspertów oraz zwycięzca głosowania za pomocą internetu zostaną nagrodzeni i uhonorowani statuetkami podczas specjalnej uroczystości.

http://www.pb.pl/marki

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top