QAD – 20% wzrostu w regionie

W związku ze wzrostem rynku wytwórczego w Europie Wschodniej, firma QAD notuje wyjątkowe tempo wzrostu sprzedaży sztandarowego produktu MFG/PRO. W roku fiskalnym 2004 QAD zanotowała wzrost przychodów w regionie na poziomie 20%. Przekroczyło to prognozy analityków dotyczące dynamiki rozwoju rynku dostawców systemów ERP. Według zapowiedzi firmy analitycznej Gartner, w latach 2002 – 2007 wydatki na oprogramowanie klasy ERP na rynku Europy Wschodniej miały rosnąć rocznie o 12 procent, natomiast w skali globalnej o 3,2 %.

QAD i jej partnerzy rozpoczęli działalność w regionie ponad 10 lat temu. Firma świadczyła usługi lokalnym i międzynarodowym firmom, włączając w to liderów rynku motoryzacyjnego, dóbr konsumpcyjnych, elektroniki i produktów przemysłowych w Europie Wschodniej. Aktualnie oprogramowanie QAD jest stosowane w ponad 300 zakładach w regionie, w celu automatyzacji procesów biznesowych i skutecznej współpracy z partnerami działającymi na całym świecie.

Rozwiązania QAD zostały stworzone po to, by zapewnić przedsiębiorstwom pełną elastyczność i działanie w skali globalnej. Właśnie dlatego lokalne i międzynarodowe firmy uznały QAD MFG/PRO za podstawową platformę wspierającą produkcję i zarządzanie łańcuchem dostaw – powiedział Andy Eardley, wiceprezes QAD na rynek EMEA. Jako dostawca oprogramowania posiadający wiedzę o procesach wytwórczych, QAD i partnerzy ściśle współpracują z klientami w celu tworzenia rozwiązań odpowiadających lokalnym praktykom biznesowym i wymaganiom prawnym.

29% przychodów QAD Polska pochodziło ze sprzedaży usług, 22% z licencji korporacyjnych, 22% z maintenanceu dla klientów korporacyjnych, 14% z licencji na produkty lokalne oraz 7% ze sprzedaży sprzętu i 6% z maintenanceu lokalnego.

W podziale na branże struktura przychodów wygląda następująco: 36% przychodów generowały kontrakty zawarte w branży elektronicznej, elektrotechnicznej i produktów przemysłowych, 30% motoryzacyjnej, 27% obrotów pochodziło z umów realizowanych w branży dóbr konsumpcyjnych oraz spożywczej, 7% w sektorze medycznym (aparatura medyczna i farmacja).

„Zamierzamy zwiększyć rentowność przynajmniej o 10% i stać się liderem rynku systemów ERP dla produkcji. Nasze prognozy oparte są na realnych podstawach. Według analiz GUS w kwietniu b.r. dynamika w przetwórstwie przemysłowym wzrosła o 25,2%. W 25 działach przemysłu produkcja była wyższa niż przed rokiem, a w ciągu pierwszych 4 miesięcy wzrosła o 19,6% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.” – powiedział Marek Żuk, dyrektor generalny QAD Polska

http://www.qad.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top