Quora warta 400 mln dolarów?

Opublikowano: 15 maja 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Serwis Quora pozyskał 50 mln dolarów i wyceniany jest obecnie na 400 mln dolarów.

Quora warta 400 mln dolarów? 1Założony przez byłych pracowników Facebooka – Adama D’Angelo i Charliego Cheevera – serwis pytań i odpowiedzi był swego czasu jednym z najbardziej komentowanych internetowych projektów. I choć w ostatnich miesiącach zainteresowanie nieco osłabło, to inwestorzy zdają się pokładać w nim równie wielką nadzieję.

Quora pozyskała właśnie 50 mln dolarów. Duża część tej sumy pochodzi od ludzi związanych z Facebookiem: głównym inwestorem jest członek zarządu serwisu, Peter Thiel. Dolary dorzucił także Jonathan Heiliger, były pracownik Facebooka. 20 mln dolarów ze swoich prywatnych funduszy przekazał współtwórca projektu, Adam D’Angelo.

Założona w 2009 roku Quora pozyskała 11 mln dolarów w 2010 roku. Była wyceniana wtedy na 86 mln dolarów. Przy obecnej rundzie finansowania jej wartość szacowana jest na 400 mln dolarów. Twórcy nie zdradzają danych dotyczących ilości użytkowników.

Dawid ZarazińskiQuora warta 400 mln dolarów?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.