Quora warta 400 mln dolarów?

Serwis Quora pozyskał 50 mln dolarów i wyceniany jest obecnie na 400 mln dolarów.

Quora warta 400 mln dolarów? 1Założony przez byłych pracowników Facebooka – Adama D’Angelo i Charliego Cheevera – serwis pytań i odpowiedzi był swego czasu jednym z najbardziej komentowanych internetowych projektów. I choć w ostatnich miesiącach zainteresowanie nieco osłabło, to inwestorzy zdają się pokładać w nim równie wielką nadzieję.

Quora pozyskała właśnie 50 mln dolarów. Duża część tej sumy pochodzi od ludzi związanych z Facebookiem: głównym inwestorem jest członek zarządu serwisu, Peter Thiel. Dolary dorzucił także Jonathan Heiliger, były pracownik Facebooka. 20 mln dolarów ze swoich prywatnych funduszy przekazał współtwórca projektu, Adam D’Angelo.

Założona w 2009 roku Quora pozyskała 11 mln dolarów w 2010 roku. Była wyceniana wtedy na 86 mln dolarów. Przy obecnej rundzie finansowania jej wartość szacowana jest na 400 mln dolarów. Twórcy nie zdradzają danych dotyczących ilości użytkowników.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry