Radio Trefl dla kampanii społecznej

Radio Trefl 103 i 99,2 Złote Przeboje, jako pierwsza stacja radiowa, włączyło się aktywnie do społecznej kampanii reklamowej pod hasłem Pij mleko, będziesz wielki!, organizując niezwykłą akcję na terenie trójmiejskich szkół podstawowych.

Spotkania w szkołach miały charakter wspólnej zabawy połączonej z licznymi, ciekawymi i angażującymi nie tylko umysły dzieci, konkursami. Prowadzący akcję prezenterzy Pogodnego Poranka w Radiu Trefl – Beata Szewczyk i Piotr Pułkowski musieli sobie poradzić z najdziwniejszymi pytaniami dzieci np. „czy mleko zastąpią wkrótce pigułki” lub „dlaczego mleko jest białe”. Przyjazna i lekka atmosfera sprawiła, że dzieci z zapałem włączały się nie tylko do zabawy, ale także do wspólnych rozmów o mleku i jego wpływie na ich zdrowie i rozwój. Wyłoniona w konkursach zwycięska klasa, w nagrodę zaproszona została do Radia Trefl – dzieci będą miały okazję poznać nie tylko kulisy realizacji programu, ale również w nim aktywnie uczestniczyć.

Celem akcji było uświadomienie trójmiejskim uczniom jak ważne jest picie mleka i spożywanie produktów mlecznych. Dzięki uczestnictwu w akcji największego gdańskiego producenta wyrobów mlecznych Spółdzielni Mleczarskiej Maćkowy, dzieci mogły przekonać się, że niezbędnych dla swojego organizmu substancji odżywczych mogą dostarczyć nie tylko pijąc mleko, ale także jedząc jogurty, serki i mleczne desery. Mogły też tych pyszności skosztować.

O tym, że akcja odniosła zamierzony skutek świadczyły nie tylko wypowiedzi dzieci, ale także decyzje dyrekcji szkół, która obiecała zapewniać swoim maluchom codzienną dawkę mleka.

„Organizatorzy akcji ogólnopolskiej postawili sobie za cel wypromowanie mody na picie mleka. I choć takiej mody jeszcze nie zauważyliśmy, to wszystko idzie w dobrym kierunku, bo dzieci do picia mleka przyznają się bez wstydu i skrępowania. Mamy nadzieję, że dzięki akcji Radia Trefl trójmiejskie maluchy wiedzą już, że szklanka mleka dziennie to najlepszy i najłatwiejszy sposób na zdrowe, mocne kości i piękne zęby” – komentują akcję prezenterzy Radia Trefl Beata i Piotr.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top