Radio Trefl walczy o Bezpieczne Trójmiasto

Trójmiejskie Radio Trefl 103 i 99,2 Złote Przeboje włączyło się do walki o bezpieczeństwo w Trójmieście. Wspólnie z trójmiejską Gazetą Wyborczą prowadzi akcję pod nazwą Bezpieczne 3miasto. Patronują jej prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Celem akcji jest zebranie od słuchaczy Radia Trefl informacji o najbardziej niebezpiecznych miejscach w Trójmieście. W redakcji Radia Trefl oraz Gazety Wyborczej uruchomione zostały specjalne „bezpieczne telefony”, po to by zebrać jak najwięcej takich sygnałów i przekazać je odpowiednim urzędom. Chcemy, by mieszkańcy Gdańska, Sopotu i Gdyni spokojnie mogli wychodzić na spacery, zakupy, by nie bali się w swoich mieszkaniach i na ulicach po zmroku.

„Chcemy, by decydowali o tym, gdzie najbardziej potrzebne są policyjne patrole. To od nich chcemy dowiedzieć się gdzie jest niebezpiecznie” – mówią o akcji jej pomysłodawcy. Wszystkie zebrane podczas akcji informacje trafią do osób odpowiedzialnych – do policji, straży miejskiej, służb komunalnych oraz urzędów miast, które już zgodziły się dofinansować program dodatkowych patroli. Każdy dzwoniący może nie tylko powiedzieć gdzie i dlaczego czuje się zagrożony; może także przekazać swoje uwagi na temat pracy służb miejskich, policjantów czy strażników miejskich.

Radio Trefl zaprosiło do swojej redakcji komendantów policji z Gdańska, Gdyni i Sopotu – dyżurowali oni pod numerem bezpiecznego telefonu Radia Trefl. Odbierali nie tylko skargi, ale i pochwały.

Akcja Bezpieczne 3miasto trwa przez cały kwiecień. W Radiu Trefl koordynują ją prezenterzy Pogodnego Poranka Radia Trefl Beata Szewczyk i Piotr Pułkowski. Gazeta Wyborcza Trójmiasto poświęca jej codziennie specjalną kolumnę.

Akcję wspomaga kampania na nośnikach citylight, po to, by numery „bezpiecznych telefonów” trafiły do wszystkich mieszkańców Trójmiasta, a nie tylko do słuchaczy Radia Trefl i czytelników Gazety Wyborczej.

Z pomocą prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu, zostaną także wydrukowane specjalne naklejki ze spisem najważniejszych telefonów alarmowych, które trafią do każdego trójmiejskiego mieszkania.

Ukoronowaniem akcji będzie stworzenie mapy zagrożeń w Trójmieście, która pomoże w dalszej walce o bezpieczeństwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Akcja nie skończy się bowiem 30 kwietnia, obie redakcje postanowiły kontynuować ją i sprawdzać postępy służb w batalii o bezpieczeństwo swoich słuchaczy i czytelników.

http://www.radio.trefl.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top