Raport: 73 proc. uważa, że m-Commerce zwiększy sprzedaż

Opublikowano: 11 września 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

mGenerator przedstawił raport o rynku m-Commerce w Polsce i korzyściach związanych z wykorzystaniem nowego kanału sprzedaży. Aż 73 proc. właścicieli i menedżerów sklepów internetowych uważa, że dzięki wykorzystaniu rozwiązań mobilnych można zwiększać sprzedaż.

Z danych zawartych w raporcie wynika, że już co czwarty sklep internetowy posiada wersję mobilną sklepu (lub dedykowaną aplikację). Przy czym najpopularniejsza w tej grupie jest optymalizacja sklepu do smartfonów (79 proc.), tylko 13 proc. posiada zarówno aplikację jak i mobilną stronę internetową, a 8 proc. posiada tylko aplikację mobilną.

m-commerce

W raporcie znajdziemy również informacje o korzyściach biznesowych płynących z wykorzystania technologii mobilnych. Autorzy wskazują, że najważniejszą z nich to zwiększenie dostępności sklepu, na które wskazuje zdecydowana większość badanych – 71 proc.

Pełną wersję raportu można pobrać ze strony mgenerator.pl

Sylwester KozakRaport: 73 proc. uważa, że m-Commerce zwiększy sprzedaż

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.