Raport: jest nas już 2,3 mld i uwielbiamy usługi mobilne

Według danych Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego na świecie zakupiono już 6 mld abonamentów telefonicznych. Rośnie też liczba internautów – jest ich już 2,3 mld.

6 mld abonamentów nie oznacza 6 mld sprzedanych komórek – w wielu miejscach świata mieszkańcy korzystają z więcej niż jednego planu w celu optymalizacji kosztów wykonywanych połączeń. Co ciekawe choć niezaskakujące, 2 mld abonamentów posiadają mieszkańcy Chin i Indii.

Ceny telefonów spadają, usługi telekomunikacyjne także są tańsze – to główne powody rozwoju wskazywane przez MZT. Szerokopasmowe sługi mobilne rozwijały się w ubiegłym roku w średnim tempie 40 proc.; krajach rozwijających się – 78 proc. Dla wielu mieszkańców globu telefon jest pierwszym i podstawowym terminalem dającym dostęp do internetu.

„Najbardziej zaawansowaną ekonomią telekomunikacyjną” jest Korea Południowa. Na kolejnych miejscach skwalifikowane zostały: Szwecja, Dania, Islandia i Finlandia.

Badania MZT obejmują też liczbę internautów. Jest ich obecnie ok. 2,3 mld na całym świecie. Przybywa ich głównie w Azji oraz pozostałych krajach rozwijających się. Ceny dostępu do internetu spadły globalnie pomiędzy 2008 a 2011 r. o 75 proc.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top