Raport specjalny Skąpiec.pl: aparaty cyfrowe

Aparaty cyfrowe cieszą się niezwykłą popularnością wśród Polaków. Lubimy fotografować rodzinne spotkania, robić zdjęcia podczas wakacyjnych wyjazdów czy też uwieczniać ważne wydarzenia w naszym życiu. Serwis Skąpiec.pl postanowił sprawdzić, jakimi kryteriami kierują się polscy internauci poszukujący w sieci aparatu cyfrowego i które modele budzą ich największe zainteresowanie. Wyniki tej analizy opublikowane zostały w najnowszym raporcie specjalnym.

Trzeci raport specjalny Skąpiec.pl powstał w oparciu o analizę ruchu niemal miliona internautów, którzy w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2011 roku odwiedzili w serwisie dział poświęcony aparatom cyfrowym.

Raport specjalny Skąpiec.pl: aparaty cyfrowe 1W niniejszym opracowaniu za cel wzięliśmy sobie sprawdzenie, czym kierują się internauci przy wyborze sprzętu do fotografowania. Stawiają na znane i cenione marki? Sugerują się rozdzielczością aparatu, wielkością matrycy czy też zoomem optycznym? A może ważna jest dla nich przede wszystkim cena? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czytelnicy znajdą w naszym raporcie – powiedziała Marta Bilińska, specjalista ds. PR serwisu Skąpiec.pl.

Pierwsza część raportu obejmuje analizę preferencji zakupowych użytkowników porównywarki cen Skapiec.pl, omówienie wybieranych przez nich filtrów oraz zestawienie TOP10, zawierające opis najpopularniejszych aparatów cyfrowych. W drugiej części znalazły się mini poradniki zakupowe przygotowane przez serwis Jakkupować.pl, komentarze dotyczące trendów w dziedzinie aparatów cyfrowych, a także dział zatytułowany „Aparaty na każdą kieszeń”, w którym zapoznać się można z przeglądem najlepszego sprzętu w wybranych kategoriach cenowych.

Raport specjalny Skąpiec.pl: aparaty cyfrowe 2

Jakie wnioski płyną z najnowszego raportu serwisu Skąpiec.pl? Otóż e-konsumenci poszukujący aparatów cyfrowych za pośrednictwem porównywarki, w swoich wyborach kierowali się przede wszystkim ceną (filtr ten wybierało 63,56 proc. internautów), marką producenta (15,96 proc.) i rodzajem aparatu (9,56 proc.). Co ciekawe, dużo mniejsze znaczenie miały dla nich takie parametry aparatów, jak rozdzielczość, zoom optyczny czy rozmiar matrycy. Jeśli chodzi o konkretne produkty to w analizowanym okresie największym uznaniem cieszyły się aparaty firm Canon (22,77 proc.) i Nikon (22,47 proc.). Interesujące jest jednak, że najpopularniejszym modelem nie został sprzęt żadnej z tych marek, ale aparat Fuji HS10.

Partnerami raportu specjalnego są serwis JakKupować.pl oraz We-Dwoje.pl. Patronat medialny nad raportem objęty serwisy: Benchmark.pl, DigFoto.pl, Fotoclub.pl, Media2.pl, Swiatobrazu.pl, Videotesty.pl, Opineo.pl oraz e-biznes.pl.

Raport został przygotowany przez serwis Skąpiec.pl, zajmujący się porównywaniem cen w sklepach internetowych, na podstawie analizy ruchu w kategorii aparaty cyfrowe. Badanie przeprowadzono w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2011 roku.

Całość raportu można pobrać z tej strony.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top