Rekordowa ekspansja Foodpandy

Opublikowano: 20 marca 2014. Kategoria: Startupy. Tagi: , ,

W ciągu dwóch miesięcy bieżącego roku Foodpanda pojawiła się w ośmiu nowych krajach – obecnie z usług serwisu można już korzystać w 40 krajach. Wśród wszystkich inwestycji z portfela inkubatora Rocket Internet Foodpada rozwija się najszybciej.

foodpandaPonadprzeciętna dynamika ekspansji na rynku Europy Centralnej i Wschodniej jest dla nas dowodem na to, że nasz region jest niezwykle istotny w rozwoju całej firmy. Z początkiem roku serwis i aplikacja mobilna Foodpanda zostały uruchomione w Algierii, Azerbejdżanie, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, a także w Libanie, Ugandzie i Kazachstanie – powiedział Piotr Łagowski, Dyrektor Zarządzający Foodpanda na rynki CEE

Obecnie Foodpanda współpracuje z ponad 22 tysiącami restauracjami. Do tej pory właściciele startupu zgromadzili łącznie 48 mln dolarów w dofinansowaniu pochodzącym z funduszy inwestycyjnych venture capital, m.in. Investment AB Kinnevik i Phenomen Ventures.

Sylwester KozakRekordowa ekspansja Foodpandy

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.