Rekordowy kwartał Veritas

VERITAS Software Corporation (Nasdaq: VRTS) ogłosił wyniki finansowe za trzeci kwartał zakończony 30 września 2003 roku. Przychody firmy osiągnęły w tym okresie rekordową wartość 451 mln USD, w porównaniu do 366 mln USD w analogicznym okresie roku ubiegłego, co daje wzrost o 23%. Dochód netto (zgodnie z zasadami GAAP) za kwartał zakończony 30 września 2003 roku wyniósł 77,6 mln USD, czyli 0,18 USD na akcję, w porównaniu do 36,2 mln USD i 0,09 USD na akcję dla tego samego okresu roku ubiegłego.

„Dostarczając technologie umożliwiające klientom efektywne optymalizowanie ich zasobów IT oraz redukcję kosztów, VERITAS zanotował kolejny kwartał o wysokich przychodach,” powiedział Gary Bloom, prezes i CEO VERITAS Software. „Wyraźnie widać, że w okresie spadku koniunktury udało nam się umocnić firmę. Oczekujemy, że w czwartym kwartale nasze przychody będą się kształtowały na poziomie 480-490 mln USD.”

„Zwiększając przychody, zwiększyliśmy również zyski znacznie powyżej oczekiwań i na działalności operacyjnej zyskaliśmy 130 mln USD w gotówce, kończąc kwartał z wynikiem 2,3 mld USD w gotówce i krótkoterminowych inwestycjach,” powiedział Ed Gillis, wiceprezes i dyrektor finansowy VERITAS Software.

http://www.veritas.com

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry