Rezerwacje na iPhone’y 4S w Chinach

Zainteresowanie telefonami marki Apple w Chinach przeszło najśmielsze oczekiwania firmy, przez co zmuszona została do zmodyfikowania dystrybucji swoich urządzeń.

W ostatnim czasie pisaliśmy o próbie debiutu telefonów iPhone 4S w Chinach, które zakończyło się fiaskiem. Firma Apple zmuszona Rezerwacje na iPhone'y 4S w Chinach 1była do zamknięcia swojego sklepu Sanlitun w Pekinie, z uwagi na tłumy, które zjawiły się przed jego drzwiami na kilka godzin przed debiutem nowego telefonu iPhone 4S. Zbyt mała liczba telefonów do sprzedaży spowodowała, że pracownicy sklepu obawiali się rozwścieczonego tłumu. Woleli więc pozostawić drzwi zamknięte.

Z uwagi na zamieszki pod sklepem Santulin w Pekinie, firma Apple postanowiła wdrożyć w Chinach system rezerwacji sprzedaży iPhone`ów 4S. Na nowo utworzonej w tym celu stronie internetowej w Hong Kongu Apple Online Store pojawił się system swego rodzaju loterii dla iPhone`a. Ma on zlikwidować proceder sprzedawania urządzeń iPhone 4S przez tzw. koników na ulicach największych miast w Chinach. Nie wystarczy kierując się zasadą „kto pierwszy, ten lepszy” zarezerwować zakup iPhone`a w systemie Apple, ale należy jeszcze podać szczegółowe dane osobowe, okazać dokument ze zdjęciem i numer identyfikacyjny. W loterii można wziąć udział przez trzy godziny każdego dnia. Jeśli dana osoba wygra rezerwację na zakup iPhone`a 4S jest informowana o tym fakcie w tym samym dniu, przed godziną 21.

Firma Apple zapowiedziała, że nie będzie sprzedawała telefonów iPhone 4 i iPhone 4S w sklepach w Chinach.

W chwili obecnej, firma współpracuje na zasadach partnerstwa z China Unicom, ale niewykluczone, że zawiąże podobne umowy z China Telecom i China Mobile w przyszłym roku. W ten sposób telefony iPhone byłyby dostępne u wszystkich trzech chińskich operatorów komórkowych. Dzięki temu firma Apple mogłaby uzyskać dynamiczny wzrost sprzedaży, wynoszący nawet 40 mln sztuk w tym roku.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry