Richard Shearer Dyrektorem Wykonawczym Grupy TP

Prezes Zarządu TP Maciej Witucki powołał Richarda Shearera na stanowisko Dyrektora Wykonawczego Grupy TP ds. Rynku Masowego.
„Bardzo się cieszę, że Richard Shearer dołączył do Grupy TP. Jego ogromne doświadczenie w branży telekomunikacyjnej pomoże nam w pełni zrealizować cele postawione w strategii na lata 2008-2010″ – powiedział prezes Maciej Witucki.

Richard Shearer ma 44 lata, ukończył z wyróżnieniem Liverpool Polytechnic (obecnie John Moores University) w zakresie Finansów i Rachunkowości. Jest też członkiem Chartered Institute of Management Accountants. Od ponad 20 lat jest związany z branżą telekomunikacyjną.

W latach 1988 – 1990 pracował jako menedżer odpowiedzialny za analizy finansowe i regulacyjne w Mercury Communications w Wielkiej Brytanii, spółce zależnej Cable & Wireless. W 1990 roku rozpoczął pracę w Coopers & Lybrand (PwC) Consulting, Wielka Brytania/USA jako Senior Managing Associate w obszarze usług konsultingowych dla sektora telekomunikacyjnego, gdzie pracował do 1997 roku. Od 1997 do 1999 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu malezyjskiej spółki telekomunikacyjnej DiGi Telecommunications Sdn. Bhd.

W latach 2000-2001 był Członkiem Zarządu, Dyrektorem Wykonawczym ds. Sprzedaży w spółce T-Mobile w Wielkiej Brytanii (wcześniej One2one Personal Communications Ltd). Od roku 2001 do 2004 pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki Empower Interactive Group Ltd, która jest wielokrotnie nagradzanym prywatnym dostawcą infrastruktury mobilnej transmisji danych. W 2005 roku Richard Shearer został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu spółki BTC Mobile EOOD (prowadzącej działalność pod marką Vivatel) nowego operatora telefonii komórkowej na rynku bułgarskim, świadczącego usługi GSM/3G. Dodatkowo, w roku 2006 został członkiem Zarządu BTC AD, narodowego operatora sieci stacjonarnej i spółki macierzystej BTC Mobile, odpowiedzialnym za strategię konwergencji między usługami mobilnymi i stacjonarnymi w Grupie BTC.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry