Rick Schwartz chce sprzedać całą branżę domenową Microsoftowi… za 8 mld dolarów

Opublikowano: 5 listopada 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Nie, dziś nie jest pierwszy kwietnia. Tak, słynny Rick Schwartz osobiście złożył ofertę Microsoftowi by ten kupił całą branżę domenową za 8 mld dolarów!

Endlich Frühling
Creative Commons License photo credit: eriwst

Z tym pomysłem Rick nosi się już od kilku lat. Twierdzi że łatwiej zrealizować sprzedaż na kwotę 5 miliardów niż 5 milionów ze względu na jej znaczenie i wpływ. „To kwestia natychmiastowych udziałów rynkowych” – pisze Rick na swoim blogu – „kto by chciał negocjować 100 tys. oddzielnych kontraktów?”. Ale wystarczy sprowadzić do stolika dużą grupę domenowych inwestorów i nagle praca staje się łatwiejsza, sprzedaż prostsza cały pakiet bardziej atrakcyjny.

Rick wzywa więc Microsoft: „dajcie mi godzinę swojego czasu i matematycznie wam pokażę jak wziąć największą część internetowego rynku jaką możecie dostać za pieniądze i odciągnąć najlepszy ruch od konkurencji, zabezpieczyć swoją przyszłość. Po co wynajmować skoro możecie mieć?”

Microsoft sam tego nie zdobędzie. Ile może być wart 1 proc. rynku? A ile 2, 3 proc? W żaden inny sposób Steve Ballmer tego w jedną noc nie zdobędzie – gdyby mógł, zrobiłby to dawno temu. Więc Rick obiecuje: „dajcie mi sprzedać wam najcenniejszą kolekcję słów kluczowych na planecie. Dajcie mi zorganizować największą sprzedaż domenową w historii. Dajcie mi sprzedać wam branżę domenową za 8 mld dolarów”.

Jakby napisał to ktoś inny, pewnie byśmy się śmiali. Ale to pisze człowiek, który regularnie sprzedaje domeny za miliony. Miliardy też są w jego zasięgu?

źródło: Ricksblog.com

aznews.plRick Schwartz chce sprzedać całą branżę domenową Microsoftowi… za 8 mld dolarów

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.