Rośnie liczba nazw w domenie .pl

Według ostatniego raportu VeriSign domena .PL jest jedną z czterech, których dynamiczny rozwój stymuluje światowy rynek domen krajowych, tzw. ccTLD.
W raporcie opublikowanym we wrześniu tego roku (http://www.verisign.com/static/044191.pdf) VeriSign zwraca uwagę na utrzymujący się dwucyfrowy wzrost liczby nazw internetowych w domenie .PL i .RU. Warto nadmienić, że rozwój całego rynku domen został zahamowany w drugim kwartale 2008 r., a utrzymanie tendencji wzrostowej osiągnięte zostało właśnie dzięki dobrym wynikom krajowych rejestrów Polski, Rosji, a także Brazylii i Australii.

– Na wzrost liczby domen .PL ma wpływ wiele czynników – twierdzi Andrzej Bartosiewicz, kierownik działu domen w NASK. – Z tych, które bezpośrednio wpływają na zwiększenie się ilości domen .pl, warto wymienić obniżenie cen rejestracji domen oraz cen opcji na domeny, publikację online listy domen wygasających, publikację listy NXDOMAIN, wprowadzenie dodatkowych informacji w serwisie WHOIS, czy też wprowadzenie jeszcze w 2007 roku możliwości “testowania” domen przez 14 dni za złotówkę.
Rośnie liczba nazw w domenie .pl 1

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry