Rosyjscy wojskowi otrzymają własny tablet z Androidem

Rosja wyprodukuje własne tablety. Oparte będą na zmodyfikowanym systemie Android.

Rosyjscy wojskowi otrzymają własny tablet z Androidem 1Rosjanie, podobnie jak Amerykanie, pracują nad stworzeniem tabletu z Androidem dla swoich żołnierzy. Ministerstwo Obrony przygotowuje tablety, które mają nie dopuszczać do naruszania prywatności przez system Google. O tym fakcie informuje serwis The Wall Street Journal.

W tym tygodniu w Berlinie zaprezentowano prototyp tabletu RoMOS, wykluczający wszystkie funkcjonalności systemu Google, które w jakikolwiek stopniu mogą zagrażać bezpieczeństwu państwa i jego obywateli. Rosyjski RoMOS jest szyfrowany, a jego twórcami są naukowcy z Centralnego Instytutu Naukowego. Ma kosztować 460 dolarów. Urządzenie ma być użytkowane przez rosyjskie instytucje rządowe.

Tablet RoMOS ma zostać wyposażony w dedykowany sklep z aplikacjami, w miejsce sklepu Google Play. Rosjanie chcą iść jeszcze dalej, pozbywając się z systemu Android swojego tabletu wszystkich elementów, które mogą negatywnie wpływać na prywatność żołnierzy korzystających z tych urządzeń. Nie chcą dopuścić do tego, aby na amerykańskich serwerach Google były przechowywane dane rządowe i wojskowe. Wersja wojskowa rosyjskiego tabletu będzie działała w oparciu o technologię GLONASS będącą alternatywą dla amerykańskiego systemu GPS (Global Positioning System).

RoMOS najprawdopodobniej uzyska bliźniaczy odpowiednik, kierowany do komercyjnego odbiorcy. Ile będzie kosztował? Około 15 tys. rubli, tj. 15 tys. zł. Ma trafić do sprzedaży na terenie Rosji jeszcze w tym roku, choć na razie nie jest znana jego specyfikacja.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry